Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1459  
Παλιά 28-07-16, 12:03
Το avatar του χρήστη Litsa
Litsa Ο χρήστης Litsa δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-01-2006
Περιοχή: ολούθε
Μηνύματα: 2.315
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SocratesYourNightmare Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητή λίτσα,απάντηση έδωσα, ξέρω οτι είναι δύσκολο να το χωνέψεις,αν δεν έμεινες ικανοποιημενη , τι να σου κάνω.

Εκείνη την μέρα, ήταν ας πούμε η πιό επικίνδυνη, Διότι οι σταυρωμένοι είχαν μεγαλύτερη πιθανότητα να τους σπάσουν τα κόκαλα, να τελειώνουν πιο γρήγορα απο τι κάποιους άλλους που εκατσαν μια εβδομάδα.

Για αυτό και η προφητεία έλεγε "κόκαλο δεν θα σπάσει " έδωσε έμφαση . Ήταν τρεις, τα σπασανε στους δύο, και στον τρίτο όχι. Και αυτή η προφητεία θα είχε νόημα μόνο αν επιλεγόταν αυτή η μερα,διότι αν τον αφειναν μια εβδομάδα, σαφος δεν θα του έσπαγαν κόκαλο. Λογικό.

Ποσο πιο λιανα να το κάνω;

Έδωσα απάντηση και στα δύο ερωτήματα, αν έχεις κάτι πιο ενδιαφέρον στείλε. Γιατί δεν έχει νόημα να χάνω τον χρόνο μου.
Αγαπητέ Σοκρατες, η απάντησή σου δεν με ικανοποιεί και δεν καταρρίπτει την υπόθεσή μου.
Μπορεί η Παρασκευή πριν το Πάσχα να είναι επικίνδυνη αλλά είναι η πιο κατάλληλη για να γίνει το αναστάσιμο θαύμα.
Χρειάζονται δύο βασικά πράγματα, να γίνει Παρασκευή πριν το Πάσχα - όχι άλλη μέρα - , να υπάρχει και ένας εκατόνταρχος - δήμιος - που προσέχει και ξέρει ποιανού σπάει και ποιανού δεν σπάει.
Χρειάζεται και τέλος ένα ειδικό ποτό, ο κατάλληλος που θα βάλει την κατάλληλη δόση στο στόμα του δέκτης, ο δέκτης κλπ κλπ.

Ας αφήσουμε τους μελλοντικούς αναγνώστες να σχηματίσουν άπψη.

Εγώ λόγω εργασίας και λοιπων υποχρεώσεων, θα αραιώσω λίγο, καλά να περνάτε, καλό καλοκαίρι.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Litsa : 28-07-16 στις 12:07
Απάντηση με παράθεση