Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #41  
Παλιά 06-06-13, 14:39
Vassilis_1 Ο χρήστης Vassilis_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-04-2013
Μηνύματα: 686
Προεπιλογή

Επειδή είναι παντελώς αστήρικτη η θεωρία της εξέλιξης, το μόνο που καταφέρνει, είναι παράγει άφθονο χιούμορ. Ας το χρησιμοποιήσουμε λοιπόν.

Θα αναφερθούν δυο χιουμοριστικά παραμύθια, από τα οποία βγαίνουν σοβαρά συμπεράσματα.

1) Μια φορά και ένα καιρό η τεμπέλα εξέλιξη, σε ορισμένα χρονικά διαστήματα, ευνόησε την ανάπτυξη ενός ζώου, προικίζοντάς το με εξαιρετικά προτερήματα, ώστε να αναδειχθεί σε σκεπτόμενο ον.
Δεν φρόντισε όμως την ίδια περίοδο να ευνοήσει, και την ανάπτυξη ορισμένων άλλων ζώων (= διαφορετικής μορφής από αυτήν των πιθηκοειδών), προικίζοντάς τα, με τα ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ, εξαιρετικά προτερήματα με συνέπεια να αναδειχθούν και αυτά σε σκεπτόμενα όντα, ώστε μαζί με το προηγούμενο ον, να αποτελέσουν ένα ενιαίο σύνολο, με ΜΟΝΟ διακριτικό σημείο, τη διαφορετική μορφή τους.
Και ξέρετε γιατί παιδάκια μου; Από τυχαιότητα. Μα, τι σας λέω τώρα;! Σε αυτήν πιστεύουν οι καφετζούδες και οι χαρτορίχτρες!!! Πρόβλεψε ότι θα κουραζόταν η καημένη!!!
Αλλά μην ανησυχείτε παιδάκια μου, μετά από δισεκατομμύρια χρόνια όταν πια θα έχει ξεκουραστεί, θα φροντίσει να αναπτύξουν διάφορα ζώα τα πλεονεκτήματα του ανθρώπου. Και θα ζουν αυτοί καλά και εμείς καλύτερα.
Ναι θα προλάβουμε να τα δούμε με τα μάτια μας όλα αυτά παιδάκια μου!!!
Επειδή η μεγάααλη επιστήμη μας, σε λίγο καιρό με την πρόοδο που έχει, θα παρατείνει τη ζωή μας μέχρι τότε!!!

2)Μια φορά και ένα καιρό, από ένα προγονικό ζώο, έλαβαν την αρχή τους δύο ζώα. Αλλά τα δύο αυτά ζώα, είχαν διαφορετικές συνήθειες παιδάκια μου!
Το ένα είχε πολλές συνήθειες, δεν είχε όμως μια βασική συνήθεια που είχε το άλλο ζώο. Ποια λοιπόν ήταν αυτή βασική συνήθεια που είχε το άλλο ζώο;
Αχ, παιδάκια μου! Αυτό το ζώο είχε τη συνήθεια να μυρίζει τα δάκτυλά του!!!
Και δώστου, μύρισμα στο μύρισμα, μεταδιδόταν αυτή η συνήθεια από γενεά σε γενεά, στους απογόνους αυτού του ζώου. Ώσπου μια ημέρα, Νάσου, μεγάααλωσε ο εγκέφαλός τους και άρχισαν να σκέπτονται και να μιλάνε.
Είδατε παιδάκια τι έπαθε το άλλο ζώο που δεν είχε αυτή τη συνήθεια; Έμεινε ζώο.
Παρόλο που είχε και αυτό δάκτυλα, δεν τα μύριζε όμως!!! Είναι άξιο της τύχης του το καημένο!!!
Απάντηση με παράθεση