Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1706  
Παλιά 28-08-18, 02:15
Johnkokk Ο χρήστης Johnkokk δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-04-2016
Μηνύματα: 930
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από seismic Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξέρω καν ποια επιστήμη επικαλείσαι Ξέρω όμως ότι όλες οι επιστήμες και όλες οι θρησκείες έχουν στίσει το μαγαζάκι τους το οποίο ακούει τους πολιτικούς οι οποίοι ακούν τους πλούσιους. Όλα αυτά για να ελέγχουν την ανθρωπότητα. Εγώ στηρίζομαι στην δική μου άποψη. Ας μου απαντήσει η επιστήμη σου
Πριν δημιουργηθεί το σύμπαν τι υπήρχε ?
Δεν υπήρχε χώρος χρόνος ενέργεια ύλη ?
Από το τίποτα έγιναν όλα?
Καλά και η μεγάλη έκρηξη πως έγινε?
Γίνεται έκρηξη χωρίς ενέργεια και μάζα?
Αν δεν γίνεται έκρηξη χωρίς ενέργεια και μάζα αυτό σημαίνει ότι προϋπήρχαν και η ενέργεια και η μάζα πριν την μεγάλη έκρηξη.
Στην πραγματικότητα όμως δεν υπάρχει μάζα αλλά μόνο ενέργεια η οποία κατασκευάζει και την μάζα Οπότε όλα είναι ενέργεια
Και την ενέργεια ποιος την ενεργοποίησε?
Από που προέρχεται?
Μη με ξανα στείλεις στο εδώ και εδώ γιατί βαριέμαι να πάω. Αν θες απάντησε εσύ.
Χαχαχαχα, αν και σε άλλα θέματα ίσως να έχω γίνει επιθετικός και αγενής, στο παρόν θέμα τζάμπα σπαταλάς τον χρόνο σου. Είναι μέλος μιας <<επιστημονικής>> ομάδας με θρησκευτική-γραφειοκρατική δομή επιχειρημάτων. Συνδυασμός ακραίων επιστημονικών απόψεων και ρητορική Αμβρόσιου, u dont wanna mess

Προσωπικά θεωρώ το θεό ως δημιουργό(χωρίς την ιστοριούλα φυσικά της βίβλου) και ο θεός ίσως να ταυτίζεται με την ενέργεια που θεωρείς,μια έξυπνη ενέργεια ας πούμε. Όλη αυτή η αρμονία ακόμα και στην αταξία της φύσης δεν μπορεί να είναι απλά τυχαία. Κατά τα άλλα,δεν ξέρω πως φτιάχτηκε ο κόσμος και δεν με ενδιαφέρει και ιδιαίτερα, όλοι μιλούν για θεωρίες, άκρως σεβαστό...όποιος το παίζει αυθεντία πάνω σε αυτό το κομμάτι αργά ή γρήγορα θα φάει τα μούτρα του...
Απάντηση με παράθεση