Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #44  
Παλιά 08-02-12, 00:43
Το avatar του χρήστη lana
lana Ο χρήστης lana δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2012
Περιοχή: athens/london
Μηνύματα: 198
Προεπιλογή

Ένα κρακ ακούστηκε εκείνη την στιγμή και όλοι κοίταξαν τρομαγμένοι, πέντε άντρες μπήκαν μέσα
-τρέξτε φώναξε οι Νεφέλη είναι βρικόλακες , Λούκας φώναξε πάνω οδήγησε τους στην πάνω πόρτα,
ο Λούκας υπάκουσε η νεφέλη έφτιαξε μια αόρατη ασπίδα όλοι άρχισαν να τρέχουν ταραγμένοι. Ο Σάμ τράβηξε την νεφέλη εκείνη τον ακολούθησε όταν κοίταξε πίσω της και είδε τον καθηγητή να είναι πεσμένος κάτω και να του επιτίθεται ένας από τους βρικόλακες, η νεφέλη πετάχτηκε κάτω και μπήκε μπροστά και έδωσε μια κλοτσιά και ο βρικόλακας πετάχτηκε λίγο πιο πέρα ήταν όμως τεράστιος και με ευκολία σηκώθηκε… άρπαξε την νεφέλη από τον λαιμό και την πέταξε πέρα, ο Σάμ έτρεξε κοντά της.
-Σάμ πρόσεχε φώναξε η νεφέλη και ακούμπησε τον άντρα και αυτός έπαθε ηλεκτρίστηκε , ο Σάμ έμεινε ακίνητος δεν πίστευε στα μάτια του η νεφέλη έτρεξε στον καθηγητή και έφυγαν τρέχοντας. Εκείνη και η πέντε αποχώρησαν, Η νεφέλη τους κοίταξε καθώς τρέχανε τα μάτια της είχαν αλλάξει χρώμα
-την βρήκαμε είπε ένας απ αυτούς και έφυγαν σε λίγο έφτασαν ενισχύσεις και όλοι άρχισαν να φεύγουν για το σπίτι τους. Η νεφέλη καθόταν στα σκαλιά στο αμφιθέατρο ελαφριά τραυματισμένη.
-είσαι καλά ρώτησε ο Λούκας
-ναι είπε η νεφέλη καλά είμαι Λούκας κοίτα κάπου μου έπεσε το δαχτυλίδι που μου πήρες το θέλω κοίτα λίγο πάνω
-θα σου πάρω άλλο είπε ο Λούκας
-όχι αυτό θέλω αν μπορείς κοίτα λίγο σε παρακαλώ ο Λούκας άρχισε να ψάχνει τριγύρω
Ο Σάμ την προσπέρασε και της έδωσε μια ματιά, μπερδεμένος
-θα τα πούμε μετά της είπε η νεφέλη κούνησε το κεφάλι της καταφατικά και σηκώθηκε όρθια και έψαχνε
-αυτό ψάχνεις ρώτησε ο καθηγητής
-ναι το δαχτυλίδι μου ευχαριστώ πολύ
-εγώ σε ευχαριστώ νεφέλη που ριψοκινδύνεψες για μένα
-έκανα αυτό που θα έκανε ο καθένας
-ο καθένας? Δεν νομίζω να είδα άλλον να με βοήθησε. Ξέρεις πολεμικές τέχνες?
-ναι εξασκούμαι από τα 10 μου… άρχισα και τώρα ξανά
-είσαι πολύ καλή και πολύ γενναία σου χρωστάω πολλά και την αγκάλιασε
Εκείνη την στιγμή μπήκε μια καθηγήτρια που τον φώναξε και εκείνος πήγε αφού χαιρέτισε την νεφέλη. Ο Λούκας και η νεφέλη φύγανε μαζί και ο Λούκας κάτι έλεγε και της φώναζε
-ποια ήταν αυτή που αγκάλιαζες Άνταμς είπε η καθηγήτρια
-είναι μια μαθήτρια μου Εύα μου έσωσε την ζωή
-αυτό το πλασματάκι?
-ναι, είδες που είχα δίκιο βρικόλακες ήταν
-έλα τώρα Άνταμς μέχρι να το δούμε στην κάμερα μην λέμε τίποτα
-ναι καλά λες απλά είμαι σίγουρος!
-καλά καλέ μου πάμε σπίτι τώρα και τον φίλησε
-έλα τώρα Εύα μην με φιλάς στην σχολή δεν είναι σωστό είμαστε καθηγητές και έφυγαν
.............................................
Όταν έφτασε η νεφέλη κοντά στο σπίτι έγινε αόρατη για να μην την δει ο Σάμ και αρχίσει να την ρωτάει για όλα αυτά που έγιναν. Όταν όμως έφτασε στην εξώπορτα του σπιτιού της, δεν είδε τον Σάμ ένιωσε μια ανακούφιση και μπήκε μέσα και πήγε να πάρει τον Πήτερ να του πει αυτά που έγιναν, και έτρεξε στο δωμάτιο της εκεί όμως την περίμενε μια έκπληξη.
-για σου νεφέλη
-γεια σου Σάμ πώς μπήκες μέσα?
-μου άνοιξε ο Ματίας μου είπε δεν είσαι εδώ και του λέω θα την περιμένω και να ‘μαι
-καλά έκανες είπε η νεφέλη σαν να μην την πείραξε
-θέλω να μιλήσουμε
-το φαντάστηκα Σάμ για να είσαι εδώ και έκατσε κοντά του έλα πες μου
-πως το έκανες αυτό νεφέλη δημιούργησες ηλεκτρισμό «μην μου πεις ψέματα σε παρακαλώ» σκέφτηκε ο Σάμ
-όχι Σάμ όχι δεν θα σου πω ψέματα είπε η νεφέλη
-τι? Μα δεν το είπα δυνατά αυτό
-το ξέρω Σάμ το σκέφτηκες διάβασα την σκέψη σου «δεν είναι δυνατόν»
-κι όμως είναι μπορώ να διαβάζω την σκέψη σου Σάμ και να γίνω αόρατη και με το ηλεκτρισμό που είδες αλλά σε παρακαλώ μη το πεις σε κανέναν εγώ σε εμπιστεύτηκα
-πως γίνονται όλα αυτά απίστευτο
-δεν ξέρω και εγώ γιατί σε μένα ο Σάμ έμεινε σιωπηλός και δεν μίλαγε
-Σάμ δεν θα το πεις σε κανέναν έτσι?
Ο Σάμ την κοίταξε σοκαρισμένος
-όχι δεν θα τα πω πουθενά στο υπόσχομαι
-σ’ ευχαριστώ
-νεφέλη τι έκανες? Είπε ο Ματίας
-του τα είπα όλα με είδε
-όλα και ότι είμαστε βρικόλακες?! Δεν έπρεπε νεφέλη βλέπεις τι γίνεται με όλο αυτό ο κόσμος θα νομίζει ότι είμαστε και εμείς κακοί
-τι? Φώναξε ο Σάμ
-σκάσε Ματίας σκάσε δεν του το είπα αυτό χαζό ο Σάμ απομακρύνθηκε
-πιάσε τον νεφέλη είπε ο Ματίας
-μην με πλησιάζεται είπε ο Σάμ φοβισμένος
-Σάμ δεν θα σου κάνουμε κακό εγώ είμαι η νεφέλη μην φοβάσαι
-όχι δεν σε ξέρω μην με πλησιάζεται είπε ο Σάμ φωναχτά και έτρεξε
Και κατέβηκε στα σκαλιά
-μην τον αφήσεις να φύγει Άμη είπε η νεφέλη που άκουσε την σκέψη της καθώς έμπαινε μέσα η Άμη τον σταμάτησε και τον κρατούσε
-αφήστε με είπε ο Σάμ
-δεν θα σου κάνουμε τίποτα Σάμ είπε η νεφέλη ήρεμα ο Ματίας τον πλησίασε
-νεφέλη βοήθα με είπε ο Σάμ
-στο υπόσχομαι δεν θα πάθεις τίποτα είπε η νεφέλη και σε λίγο ο Σάμ έπεσε κάτω η ο Ματίας τον έβαλε στον καναπέ, τα παιδιά χαιρέτισαν την Άμη και της εξήγησαν τι έγινε. Η νεφέλη περίμενε μέχρι να ανοίξει τα μάτια του ο Σάμ
-Σάμ ξύπνησες επιτέλους είσαι καλά?
-ναι περίπου καλά τι κάνω εδώ?
-ήρθες να με δεις και άργησα λιγάκι και σε πήρε ο ύπνος χαζοπούλι είπε η νεφέλη όσο πιο ψύχραιμα μπορούσε
-είσαι καλά κοριτσάκι μου?
-ναι Σάμ είπε η νεφέλη και άρχισε να κλαίει
-τι έπαθες? Νεφέλη μην κλαίς
-τίποτα Σάμ δεν ξέρω τα σημερινά με τρόμαξαν λιγάκι
-σε τρόμαξαν εσύ ήσουν πολύ γενναία έσωσες και τον καθηγητή και μένα με κάτι που έκανες πώς το έκανες νεφέλη?
-ποιο Σάμ και συνέχιζε να κλαίει
-μην κλαίς τίποτα μάλλον θα μου φάνηκε μέσα στην σύγχυση και πονάει το κεφάλι μου πάω για ύπνο καλύτερα και την φίλησε στο κεφάλι και έφυγε η νεφέλη ήταν τόσο στεναχωρημένη και σκεφτόταν τον Σάμ να της λέει συνέχεια ¨νεφέλη βοήθησε με¨ και έτσι πήγε στο πάρκο παρότι ήταν περασμένα μεσάνυχτα.
Απάντηση με παράθεση