Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 04-07-06, 12:27
cHrIsToS1 Ο χρήστης cHrIsToS1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-04-2005
Περιοχή: Άργος
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή Εχει το πνευμα ιδιοκτητη;

Το σωμα εχει ιδιοκτητη;
Εξαρταται απο ποια πλευρα το δουμε.
Νομιζως πως νομικος-υλικος το σωμα μας, το υλξικο μας σωμα, ΔΕΝ μας ανηκει, γι αυτο και αν πας να αυτοκτονησης και δεν τα καταφερεις θα τιμωρηθεις.
Το ηθικο διδαγμα για μενα ειναι πως αν ειναι να κανεις κατι καντο σωστα!
Αλλιως την εβαψες.
Προσωπικα ειμαι αντιθετος με την αυτοκτονια(που απτεται θεμα ενδιαφεροντος της ομαδας).(αλλο η θυσια)
Για το δε πνευμα εν αντιθεση ισως με το σωμα, πιστευω οτι ΔΕΝ εχει ιδιοκτητη.
Ως εκ τουτου και τα δημιουργηματα που ειναι προιον πνευματος ΔΕΝ φερουν ιδιοκτητη.
Το δημιουργημα ομοιαζει του δημιουργου.
ή αν θελετε ο δημιουργος εχει την ικανοτητα να δημιουργησει μονο τον εαυτο του ή υπο αυτον.
Ποτε κατι διαφορετικο απο αυτον.
Διαφορα ως προς το ειδος οχι ως προς την ποιοτητα.
Ο ανθρωπος απο τι αποτελειται;
Αναλογος το πως αντιλαμβανομαστε οτι ειναι η δημοσιευση αναλογος απανταμε νομιζω.
Στο θεμα δικαιωματος διαγραφης ή οχι των δημοσιευσεων μας.
Συν αναλογος και πως θωρουμε το φορουμ.
Αν το φορουμ το βλεπουμε ως ''συζητηση'' τοτε οπως σε μια συζητηση ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να αλλαξεις κατι που ειπες και να πεις τον ακροατη σου να κανει delete ετσι και στο φορουμ.
Αν το βλεπεις οπως ειπωθηκε (γραφτηκε) απο τον vagkri σαν εφημεριδα, τοτε παλι οπως σε αυτην, δεν μπορεις να αλλαξεις κατι που γραφτηκε.
Για λογους καθαρα ''υλιστικους''
Βεβαια οπως ρωτησε και ο agaliarep γιατι οχι εγω αλλα να μπορει καποιος αλλος;
Σωστα.
ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ να μην μπορει να γινει διαγραφη μηνυματων.
ο σωμα εχει ιδιοκτητη;
Εξαρταται απο ποια πλευρα το δουμε.
Νομιζως πως νομικος-υλικος το σωμα μας, το υλξικο μας σωμα, ΔΕΝ μας ανηκει, γι αυτο και αν πας να αυτοκτονησης και δεν τα καταφερεις θα τιμωρηθεις.
Το ηθικο διδαγμα για μενα ειναι πως αν ειναι να κανεις κατι καντο σωστα!
Αλλιως την εβαψες.
Προσωπικα ειμαι αντιθετος με την αυτοκτονια(που απτεται θεμα ενδιαφεροντος της ομαδας).(αλλο η θυσια)
Για το δε πνευμα εν αντιθεση ισως με το σωμα, πιστευω οτι ΔΕΝ εχει ιδιοκτητη.
Ως εκ τουτου και τα δημιουργηματα που ειναι προιον πνευματος ΔΕΝ φερουν ιδιοκτητη.
Το δημιουργημα ομοιαζει του δημιουργου.
ή αν θελετε ο δημιουργος εχει την ικανοτητα να δημιουργησει μονο τον εαυτο του ή υπο αυτον.
Ποτε κατι διαφορετικο απο αυτον.
Διαφορα ως προς το ειδος οχι ως προς την ποιοτητα.
Ο ανθρωπος απο τι αποτελειται;
Αναλογος το πως αντιλαμβανομαστε οτι ειναι η δημοσιευση αναλογος απανταμε νομιζω.
Στο θεμα δικαιωματος διαγραφης ή οχι των δημοσιευσεων μας.
Συν αναλογος και πως θωρουμε το φορουμ.
Αν το φορουμ το βλεπουμε ως ''συζητηση'' τοτε οπως σε μια συζητηση ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ να αλλαξεις κατι που ειπες και να πεις τον ακροατη σου να κανει delete ετσι και στο φορουμ.
Αν το βλεπεις οπως ειπωθηκε (γραφτηκε) απο τον vagkri σαν εφημεριδα, τοτε παλι οπως σε αυτην, δεν μπορεις να αλλαξεις κατι που γραφτηκε.
Για λογους καθαρα ''υλιστικους''
Βεβαια οπως ρωτησε και ο agaliarep γιατι οχι εγω αλλα να μπορει καποιος αλλος;
Σωστα.
ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ να μην μπορει να γινει διαγραφη μυνηματων.