Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #328  
Παλιά 24-10-18, 15:27
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Litsa Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ seismic, η δική μου συμβουλή είναι να αφοσιωθείς στην εφεύρεσή/πατέντα σου και να αποφεύγεις τα πολλά πάρε δώσε σε φόρα.
Εδώ χάνεις χρόνο και συγχίζεσαι και δεν σε βοηθάει στην περαιτέρω τελειοποίηση της πατέντας.
Η πατέντα σου είναι για να σώσει ζωές και περιουσίες, όχι για να μας εξηγήσεις πως γίνεται με την πακτωμένη βίδα και το δοκάρι που δεν στριφογυρίζει.

Εγώ σαν καταναλωτής θα σου έλεγα πως
1. δεν θέλουμε να πέσουν τα ταβάνια πάνω μας
2. δεν θέλουμε να εκσφενδονιστούμε απ το ασανσερ προς τα πάνω(το είπε ο R-b-t3r αλλά δεν το κατάλαβα ακριβώς)
3. Να έχει ένα φυσιολογικό κόστος, αν ας πούμε αγοράσω ένα διαμέρισμα 100χιλ ευρώ, αν είναι εφοδιασμένο με αντισεισμική θωράκιση, να δώσω ακόμη 20%, 120.
Άντε 130. Από κει και πάνω αρχίζουν τα δύσκολα, αν μου που 500χιλ, δεν τα έχω. Επομένως θέλουμε να σώσουμε ζωούλες του φτωχού και μικρομεσαίου λαού και όχι
τα πολύ ακριβά σπίτια.
Δηλαδή ως καταναλωτής αυτά θέλω.

Φιλικά
Αγαπητή Litsa αυτά που λέει ο R-b-t3r είναι όλα προπαγάνδα. Την αλήθεια θα την μάθεις από τους εξειδικευμένους ανθρώπους πάνω στην αντισεισμική τεχνολογία. Το ερώτημα είναι ποιοι είναι οι αρμόδιοι που ξέρουν?
Είναι οι Αρχιτέκτονες? = όχι
Είναι οι πολιτικοί μηχανικοί? = όχι.
Ποιοι ασχολούνται με την αντισεισμική τεχνολογία ?
Με την αντισεισμική τεχνολογία ασχολούνται μόνο οι καθηγητές της αντισεισμικής τεχνολογίας και κυρίως οι διευθυντές των σεισμικών βάσεων των πανεπιστημίων. Δηλαδή αυτοί που έχουν την γνώση του να κρίνουν ένα σεισμικό πείραμα. Δύο από αυτούς τους καθηγητές ένας Έλληνας και ένας Αμερικανός οι οποίοι είναι παγκόσμιας εμβέλειας αναγνωρίζουν το όφελος της ευρεσιτεχνίας μου.
Ο ένας από αυτούς ήταν ο αντιπρόσωπος της Ελλάδας στα Ηνωμένα Έθνη πάνω στην αντισεισμική τεχνολογία δες το βιογραφικό του εδώ. https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A0...B4%CE%B7%CF%82
Αυτός ο καθηγητής όχι μόνο με υποστηρίζει αλλά είναι συνεργάτης μου
Ας δώσει την απάντηση αυτός που ξέρει για αυτά που είπε ο άσχετος R-b-t3r Άκου την τηλεφωνική του συνέντευξη για την πατέντα κάτω κάτω σε αυτό το link http://www.zougla.gr/greece/article/...i-evresitexnia
Δες τον καθηγητή και εδώ μαζί μου σε ένα διαγωνισμό τι λέει για την πατέντα και πίστεψε όποιον θες. https://www.youtube.com/watch?v=8t-q...Cex2A&index=69
Η ευρεσιτεχνία είναι κάτω από έρευνα από τους αρμόδιους φορείς. Τα αποτελέσματα είναι φανταστικά καλά και αυτά είναι που αναμένω να ολοκληρωθούν για να τοποθετηθεί σε κατασκευές. Χρηματοδότηση της έρευνας γίνετε από τις ενδιαφερόμενες εταιρείες και είναι πολλές.
Δυστυχώς στην Ελλάδα όλα θέλουν τον χρόνο τους ο οποίος είναι υπερβολικά μεγάλος. Εγώ κάνω ότι μπορώ για να γίνει προϊόν αλλά χωρίς πιστοποιήσεις δεν μου επιτρέπουν οι φορείς να το τοποθετήσω σε κατασκευές. Αν πάρω τις πιστοποιήσεις να είσαι σίγουρη ότι δεν θα ρωτήσω τον R-b-t3r

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 24-10-18 στις 15:48