Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1167  
Παλιά 03-10-14, 15:39
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

--Και είναι σημαντικό ότι βρήκαν την ΠΔ γιατί αποδείχθηκε ότι δεν παραχαράχτηκε μέχρι σήμερα.

Ναι... βεεεβαια! Αποδείχτηκε οτι τα παραμύθια της Χαλιμάς δεν τα γράψανε οι Ελληνες του 3ου αιώνα μΧ αλλα οι Εβραίοι του 1ου αιώνα μΧ. Κι αν υπήρχε καμιά αμφιβολία περί Εβραϊκής προέλευσης του Χριστιανισμού σαν Ιουδαϊκής αίρεσης, καταρρίφθηκε πλήρως.

Εγω ξέρεις τι λέω; Τα ευρήματα στις πυραμίδες, οι Αιγυπτιακοί θεοί που λες, προηγούνται κάπου 2000 χρόνια (στην καλύτερη) απο τις εβραικές γραφές. Αρα είναι προτιμώτερο να λατρεύουμε αυτούς τους Θεούς, μιας και το πρόβλημά μας τελικά είναι να είμαστε στα τέσσερα να προσκυνάμε κάποιους. Να πάμε σε αυτούς, άσε που είναι πιο αυθεντικοί απο τους νεώτερους. Κι αυτοί νεκραναστάσεις και τα σχετικά περιλάμβαναν.

Ρε Φόλαρχος... όλοι εσείς, τα παπαδοπαίδια ντε, δεν έχετε τίποτα καλύτερο απο το να γυρίζετε στα φόρουμ και να αναμασάτε τα ίδια και τα ίδια επιχειρήματα της πεντάρας κάθε λίγο και λιγάκι; Γελάει ο κοσμος μαζί σας πια. Δεν υπάρχει πια "εκκλησίασμα" κατάλαβε το. Μερικές γιαγιαδες πιστεύουν πια σε αυτά που τους λένε οι παπαδες. Αντε τράβα διαβασε τι ήταν οι Εσσαίοι, το ήταν οι Σαδδουκαίοι και τι οι Φαρισσαίοι. Δεν είναι η δουλειά μου να σου εξηγήσω εγω. Δεν μου απάντησες όμως τι ηλικίας είσαι και πανω-κάτω ποιες είναι οι γραμματικές σου γνώσεις. Είμαι περίεργος λίγο ξέρεις.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη heretic : 03-10-14 στις 15:40
Απάντηση με παράθεση