Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #141  
Παλιά 08-07-13, 13:08
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Βεβαιότατα. Για αυτό, με σαφήνεια έβαλα τη βιολόγο στη θέση της εδώ = της σοφής άγνοιας. Την οποία ως είναι φυσικό, αποδέχτηκε. Γιατί αν συνέβαινε διαφορετικά, θα είχε αντιδράσει με νέα απάντησή της. Έννοια σου, δεν χρειάζεται εσένα, ούτε και κανένα άλλον, για δικηγόρο.


Η βιολόγος σε αντίθεση με εσένα διαθέτει την απαιτούμενη σοφία ώστε να αποδέχεται οτι ναι υπάρχει άγνοια σε ορισμένα επιστημονικά θέματα, όπως υπάρχει και άγνοια για την ύπαρξη η όχι του Θεού κάτι που εν τέλει η επιστήμη καλείται να αποδείξει έτσι δεν είναι?? Εξάλλου εαν ζούσαμε στις σπηλιές ουδόλως θα μας απασχολούσε η ύπαρξη Θεού η όχι αλλά η επιβίωση μας..





Της υπενθύμισα τα δικά της λόγια που είχε πει σε ανύποπτο χρόνο. Πριν να επινοήσει την νέα απάντησή της (= τούμπας), χαρακτηριστικό της οποίας ήταν η αυθαιρεσία.
Επειδή και στη συζήτησή μας εδώ, έχω εισπράξει παρεμφερείς αυθαίρετες απαντήσεις, καλό είναι να παρατεθεί η ατάκα, της σοφής δια της αγνοίας της, βιολόγου:


Αλήθεια εσύ απαντήσεις δεν ξερεις-γνωριζεις να δώσεις για όσα ερωτασαι?? μονο copy paste είσαι σε θέση να κανεις???


Οι ισχυρισμοί μου ότι είναι πεθαμένη η θεωρία της εξέλιξης, και ως παραμύθι υπάρχει πλέον, βοηθούνται, όχι μόνο από τη βιολόγο, αλλά και από εσένα καθώς παραδέχεσαι:

Φυσικά και θα το παραδεχτώ, κάθετος και απόλυτος είσαι μονο εσύ, κάτι που μου προξενεί ιδιαίτερη εντύπωση αναφορικά την μόρφωση σου, δεν πηγες σχολείο ? εκεί δεν έμαθες οτι γενικά τα πραγματα εξελίσσονται σε ολους τους τομείς? πως είσαι κάθετος και απόλυτος αναφορικά με κάτι αναποδεικτο όπως ο Θεός? αναλυσε το..


Αν λοιπόν, η επιστήμη δεν δύναται να δώσει απάντηση σε καίριας σημασίας ερωτήματα, σχετικά με την υποτιθέμενη εξέλιξη, το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να σιωπά.
Να κάθεται στην κούνια της και να παίζει με τα παιχνιδάκια της.

Η επιστήμη είναι αυτή που θα δώσει την τελική απάντηση και σε αυτό το κομμάτι. Σε αντίθεση με σένα που θα βασανιζεσαι μπαίνοντας στα φόρουμ προκαλώντας γέλιο στον κοσμο με τις σαχλαμάρες σου.. Αλήθεια κάτι σοβαρό ρε συ Βασίλη θα ακούσουμε απο σένα ? Τουλαχιστον αιτιολόγησε αυτά που υποστηριζεις..
Απάντηση με παράθεση