Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #589  
Παλιά 25-11-08, 10:31
Bernie Rico Jr Ο χρήστης Bernie Rico Jr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 696
Προεπιλογή

Η αλήθεια είναι ότι εκτός από θεολόγος, ο Δρ. Gary είναι και philoshopher of religion και έχει π.ειτζ.ντι και στο history of religion (c-p έκανα το παραπάνω, δεν τον γνωρίζω προσωπικά sorry). Έψαξα πραγματικά να βρω πηγές από πυρηνικούς φυσικούς αλλά είτε δεν έψαξα καλά είτε δεν υπάρχει κάτι σχετικό. Επίσης φίλε Συνοδινέ, σκέφτηκα να αναφέρω και τον τρόπο σκέψης και τα γραφόμενα πχ. του καλόπουλου αλλά το ξανασκέφτηκα μιας και είπες πως δεν σου αρέσει η προπαγάνδα (φαντάζομαι όχι μονόδρομα). Επίσης θεωρώ πως εδώ γίνεται μια απλή κατάθεση απόψεων, μια ερασιτεχνική έρευνα σε διάφορα θέματα (εκτός εαν υπάρχει η ανάλογη εξειδίκευση από κάποιον) και η παραπομπή σε κάποιες πηγές που ενδεχομένως κάποιος να μην έχει σκεφτεί να κοιτάξει. Ακόμη και λανθασμένες να είναι οι σχετικές πληροφορίες ή ακόμη χειρότερα προπαγανδιστικές, τότε ίσως είναι ακόμη καλύτερα διότι όλο και κάποιος θα βρεθεί να αποδείξει το λανθασμένο του πράγματος, με επιχειρήματα όμως επί της ουσίας και όχι φωνές του τύπου: αυτά είναι προπαγάνδα κλπ. Νομίζω φίλε Συνοδινέ πως κατά βάθος συμφωνείς με τα παραπάνω.

ΥΓ.
Ελπίζω βέβαια να πάρει πίσω αυτά που είπε περί απάτης μιας και αυτά που ανέφερα δεν αποτελούν κομμάτι διδακτορικής μου διατριβής και ο Συνοδινός δεν αποτελεί supervisor μου σε αυτή. Παρολαυτά, θα κοιμηθώ και σήμερα το βράδυ.
Απάντηση με παράθεση