Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #946  
Παλιά 19-01-12, 12:23
Bernie Rico Jr Ο χρήστης Bernie Rico Jr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 696
Προεπιλογή

@Litsa
Παραμορφώθηκα που λένε με το γκουμαν κλπ, μέχρι τώρα το πιο εντυπωσιακό που ήξερα ως ελληνική λέξη, είναι το disaster (δυς αστηρ κλπ). Σίγουρα κάποιοι επαγγελματίες υμνητές δεν είναι κάτι ανώτερο, είπα άλλωστε πως και πάμπολοι χριστιανοί είναι σίγουρα αρκετά "πίσω" όσον αφορά τις διάφορες ερμηνείες. Τα έχει πει ο τριθέμιος εδώ μέσα, πως δεν μπορείς να εξηγείς την Αγία Γραφή εννίοτε κυριολεκτικά, εννίοτε μεταφορικά. Αυτό όμως μπορεί να χρησιμοποιηθεί και για τα εναντίον επιχείρηματα, για να είμαστε δίκαιοι δηλαδή... Αυτό εννούσα γενικότερα. Για αυτά και τα υπόλοιπα, μην ανησυχείς, ευρήματα-χαμένα κομμάτια ενός παζλ ίσως έρθουν στην επιφάνεια κάποια στιγμή οπότε οποιοσδήποτε ψύχραιμος θα εκτιμήσει την αοποιαδήποτε αποκάλυψη. Α, και όπως εγώ δεν ξέρω το ότι εσύ μπορεί να είσαι μια αυθεντία, έτσι και εσύ δεν ξέρεις εάν εγώ έχω απελευθερωθεί από δεισιδαιμονίες κλπ. Επίσης, με κούφανες, εγώ ξέρω πως το φως είναι ένα, αν ο απόλλωνας έχει βεβαίωση από το ΕΒΕΑ, να μας την παρουσιάσει πάραυτά. Εως τότε, σορυ, απολλώνιο φως δεν υφίσταται.
Απάντηση με παράθεση