Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #39  
Παλιά 30-11-05, 21:46
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Πρεπει να παραδεχτω οτι δεν εχω καθολου ιστορικες γνωσεις.Βλεπεις τωρα απο εσενα εμαθα ο κακομοιρος οτι τις ιστορικες γνωσεις τις αποκτας στο κατηχητικο κ οτι ολα τα ιστορικα βιβλια κ οι επιστημονες ιστορικοι ειναι ψευτες κ πληρωμενοι εχθροι του χριστιανισμου.Ακομα κ ο Παπαρηγοπουλος που κ αυτος ριχνει λασπη στους αγιους αυτοκρατορες κ παραδεχετε τα εγκληματα τους.Να τον καψουμε κ αυτον(τα βιβλια του).Περα απο την πλακα,η περιπτωση σου φιλε μου ειναι πολυ σοβαρη.Απορω αν εχεις διαβασει ποτε βιβλιο περα απο αυτα που γραφονται απο παπαδες.Εχεις κοινως τις γνωσεις 10χρονου παιδιου που παει στο κατηχητικο.Μιλαμε για πληρη μεσανυχτα απο ιστορια.Σου προτεινω να αρχισεις την διαπαιδαγωγηση σου διαβαζοντας ΜΑξ κ Πεντχαουζ,μετα να προχωρησεις στα πιο βαθια διαβαζοντας καμια αθλητικη εφημεριδα κ σε μερικα χρονακια θα εισαι σε θεση να διαβασεις κανονικα βιβλια,περιοδικα κ εφημεριδες.Ποτε δεν ειναι αργα φιλε μου!

Αυτο που λες ειδικα οτι ο Ελληνικος πολιτισμος πεθανε με φυσικο τροπο ειναι το μεγαλυτερο ονειρο των ανα τον κοσμο χριστιανων αλλα δυστυχως ειναι κατι εντελως ανιστορητο.Τα εχουμε γραψει κ στο θεμα που σου προτεινα να μελετησεις "Πως δεχτηκαν οι Ελληνες φιλοσοφοι τον Χριστιανισμο" αλλα εσυ με εγραψες.Δε θελω να επαναλαμβανομαι,το μονο που θα πω ειναι οτι οταν οι Ελληνες διαισθανθηκαν τον επικειμενο αφελληνισμο τους απο τους χριστιανους αυτοκρατορες αντεδρασαν με παθος,οντως το εθνικο κ θρησκευτικο τους φρονημα βρισκοταν σε μια αδρανεια τοτε αλλα οταν αντιμετωπισαν τον αφανισμο λειτουργησε εκρηκτικα το ενστικτο της επιβιωσης.Μεγιστη ηρωικη στιγμη που δειχνει τη φοβερη συσπειρωση κ παθος που ειχαν εκεινα τα χρονια οι Ελληνες ειναι η υπερασπιση της Σπαρτης απο τους βαρβαρους χριστιανους του Αλλαριχου...

Ειναι λυπηρο φιλε μου οτι ο θρησκευτικος σου φανατισμος σε εχει φτασει στο σημειο να συκοφαντεις τους ιδιους σου τους προγονους.Μαθε λοιπον οτι ειναι περα για περα ψευδες αλλα κ ασυμβιβαστο με την Ελληνικη φυση το να εκαναν βανδαλισμους κατα των χριστιανων.Αυτο ειναι περα για περα χαρακτηριστικο των Βαρβαρων και δεν υπαρχει ουτε ενα ιστορικο γεγονος που να δειχνει τετοια συμπεριφορα απο Ελληνες,αν εξερεσουμε καποιες καταστροφες πολεων που γιναν σε εμφυλιους οπως η καταστροφη της Μηλου απο τους Αθηναιους ή η ισοπεδωση της Θηβας απο τον Μεγα Αλεξανδρο.Αυτα ομως συνεβησαν μονο σε περιοδους πολεμου.Οι Ελληνες ηταν ανθρωποι με παιδεια,σε αντιθεση με τους χριστιανους κ δεν επεδειξαν τετοια συμπεριφορα ουδεποτε ιστορικα.
__________________
Chaos is my life - Exploited

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Trithemius : 03-11-10 στις 20:06
Απάντηση με παράθεση