Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #964  
Παλιά 23-01-12, 14:15
Bernie Rico Jr Ο χρήστης Bernie Rico Jr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 696
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
πρώτον: Τι σημαίνει πραγματικότητα έχεις αναρωτηθεί ποτέ??
εσύ έχεις αναρωτηθεί που με αυτά που μας λες περί χριστόδουλου κλπ έχεις ξεφύγει εκτός.. γενικότερα? Κοίτα τη μούρη σου πρώτα στον καθρέπτη λοιπόν, ρώτα τον εαυτό σου, και μετά πες μου τι είπατε.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν γίνει ένας χριστιανός μουσουλμάνος επειδή βρήκε την "αληθινή πίστη", πως θα σου φανεί "αφανάτιστε εκπρόσωπε της μόνης πραγματικής πίστης"?
what? Αρ γιου νατς?

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο πυρήνας της πίστης σας είναι ότι ο χριστός ήταν θεός. Από την στιγμή που δεν συζητάμε αυτό το πράγμα, τί σας ενδιαφέρει όσον αφορά την πίστη σας?
Ο πυρήνας της συζήτησης είναι άλλος. Το τι κάνει ο καθένας με την πίστη του είναι κάτι το άσχετο, αν μπορείς να το καταλάβεις δλδ.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Τι βλακείες είναι αυτές που γράφεις. Υπάρχουν σαφείς καταχωρήσεις σε ημερολόγια ότι η 25η Δεκεμβρίου ήταν η μέρα της γιορτής του sol invictus. Αυτό είναι αδιαμφισβήτητο ακόμα και για στενόμυαλους. Υπάρχουν επίσης αναφορές χριστιανών επισκόπων αν θυμάμαι καλά ότι η μέρα της γέννησης επίτηδες διαλέχθηκε να είναι η 25 Δεκ για να αντικατασταθούν προηγούμενες παγανιστικές γιορτές στις οποίες συμμετείχαν και χριστιανοί.
Πολύ σωστά. Κι εγώ, αν ήταν να σταματήσω τις ανθρωποθυσίες, αυτό θα έκανα. Τα υπόλοιπα είναι αστειότητες του ζειτγειστ, ή τουλάχιστον ένα μεγάλο μέρος αυτού. Και βέβαια, οι αδαείς και οι πωρωμένοι το καταπίνουν ασάλιωτο. Καλοφάγωτο λοιπόν.. εγώ δεν παρεξηγώ τα γούστα κανενός.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Στα παλιά μου τα υποδήματα, αν υπάρχει χριστιανισμός ή όχι, ο φανατισμός που τον συνοδεύει είναι που με ενοχλεί και όχι ο χριστιανισμός καθεαυτός.
Και αυτό τι σχέση έχει με τη κουβέντα. Πάνε ασχολήσου με τους φανατικούς, εδώ συζητάμε άλλο πράμα ρε μάστορα.. Μάλλον συγχύστηκες με αυτά που έγραψα περί Παύλου. Άσε που δεν μας νοιάζουν τα ψυχολογικά σου.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Για παράδειγμα. Φαντάζομαι γνωρίζεις ότι η ηπατίτιδα Γ που πέθανε ο μακαρίτης ο Χριστόδουλος είναι σεξουαλικώς μεταδιδόμενη νόσος έτσι??
Μεγάλη σχέση με την πραγματικότητα και αυτό που συζητάμε.. χαου νταμπ καν γιου μπι.. δεν ξέρω από τι πέθανε ακριβώς και ούτε με νοιάζει (εσύ που το έμαθες? Μήπως τον κόλλησες?). Αλλά αφού ζητάς τη γνώμη μου, μου αρκεί που ο τύπος είχε μια τεράστια συλλογή από ακριβά παπούτσια κλπ. Άσε που ποτέ δεν συμπαθούσα τους ακροδεξιόστροφους…

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Άντε να σε δω "αφανατιστε" χριστιανούλη....
Με ξεφτίλισες ναούμε.
Απάντηση με παράθεση