Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1678  
Παλιά 19-08-18, 14:19
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κάνεις λάθος φίλε seismic. Εσύ έχεις μπερδέψει την Επιστήμη με την «επιστήμη».

Και για να το καταλάβεις καλά καλά αυτό:

Η Επιστήμη εδώ έχει απορρίψει τη χρήση των πειραμάτων, καθώς κατέστησε μη κατοχυρωμένο = άχρηστο = αντιεπιστημονικό,
το οποιοδήποτε βάσει πειραμάτων συμπέρασμα, σχετικά με την εξιχνίαση των θεμάτων της κοσμογονίας. = Για το πώς και πριν πόσο χρόνο
δημιουργήθηκε το σύμπαν και η ζωή, στα οποία κατά τη δημιουργία τους απουσιάζει παντελώς η άμεση παρατήρηση = μη παρατηρούμενα θέματα.

Επιτέλους! Είναι δυνατόν η Επιστήμη, για την εξιχνίαση των θεμάτων της κοσμογονίας, από τη
μία να απορρίπτει τη χρήση των πειραμάτων, και από την άλλη να διεξάγει πειράματα, για να εξιχνιάσει αυτά τα θέματα;!

Τώρα. Ποιος φορέας είναι αυτός που διεξάγει τα πειράματα, για να εξιχνιάσει αυτά τα θέματα;
Ο φορέας αυτός, βρίσκεται αυτήν την στιγμή στην επικαιρότητα, ο οποίος ονομάζεται, και, από εσένα Επιστήμη.
Είναι όμως δυνατόν αυτός ο φορέας να ονομάζεται Επιστήμη, την στιγμή που καταφεύγει στη χρήση των απορριπτέων
από την Επιστήμη πειραμάτων, για την εξιχνίαση αυτών των θεμάτων;
Όχι βέβαια! Οπότε στον φορέα αυτόν αρμόζει η ονομασία «επιστήμη».

Περισσότερες κατατοπιστικές λεπτομέρειες εδώ.
Βασικά για εμένα δεν υπάρχει επιστήμη 100% αληθινή. Την λέω επιστήμη γιατί έτσι την ονομάσαμε. Υπάρχουν απλά εμπειρίες της ανθρώπινης φύσης η οποίες απέχουν μακριά από τον εξώκοσμο της αυλής μας. Και εγώ λάθος είμαι και εσύ λάθος είσαι και η επιστήμη λάθος είναι. Από κάπου όμως πρέπει να αρχίσουμε με σκοπό να κάνουμε το λάθος μας μάθημα για τους επόμενους ώστε να πλησιάσουμε ποιο κοντά την αλήθεια την οποία ολόκληρη δεν θα την μάθουμε ποτέ. .

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 19-08-18 στις 14:52
Απάντηση με παράθεση