Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
Παλιά 25-02-17, 00:23
Deadite Ο χρήστης Deadite δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member

Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Robespierre Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι βέβαια, αλλά κάνεις ένα λάθος. Ο Ηλίας αναφέρεται σε χρήστες φόρουμ, όχι σε ανθρώπους. Δες το λίγο ευρύτερα. Είναι η εικόνα που παρουσιάζει ένα δημόσιο ψευδώνυμο και τίποτε άλλο.
Οι χρήστες του φόρουμ είναι άνθρωποι. Πιθανό κάποιοι από αυτούς να είναι περισσότερο ευαίσθητοι από εμάς.
Και ίσως μια κουβέντα που εσύ κι εγώ θα πάρουμε αψήφιστα, αυτούς μπορεί να τους πληγώσει.
Επίσης, ίσως και κάποιοι να αντιμετωπίζουν σοβαρά προσωπικά θέματα, να μην έχουν ένα φίλο να μιλήσουν και γι αυτό μπαίνουν στο φόρουμ και τσιγκλάνε τους άλλους και κάνουν αυτό που λέμε trolling.

Καταλαβαίνω ότι κάποιοι ενοχλούνται, όμως κανείς δε σε αναγκάζει να τους απαντήσεις, (γιαυτό εξάλλου υπάρχει και το ignore, εάν κάποιος σε ενοχλεί, τον κάνεις ignore και πλέον τα σχόλιά του δεν εμφανίζονται, είναι σαν να μήν υπάρχει).

Οι προσωπικές μου απόψεις είναι πλέον γνωστές, είμαι υπέρ της διαφωνίας και της πολυφωνίας. Θέλω να έχουν όλοι το δικαίωμα να συμμετέχουν σε μια συζήτηση, κι ας γίνει και λίγο μπάχαλο, στο πρόγραμμα είναι κι αυτό.

Όσο για την ποιότητα των συζητήσεων που έχεις κάθε δικαίωμα να απαιτείς, ειλικρινά, προτιμώ να τη θυσιάσω προκειμένου να βοηθηθεί ένας άνθρωπος που έχει ανάγκη.

Δεν ξεχνώ ότι κι εγώ έχω έρθει σε έντονη αντιπαράθεση με κάποιους, αλλά η τότε διαφωνία μου είχε να κάνει με καθαρά πολιτικούς λόγους. Προσωπικά δεν έχω τίποτα με κανένα κι αν ο τρόπος μου είναι κάπως απότομος, αυτό οφείλεται στο ότι επικοινωνούμε μόνο μέσω του γραπτού λόγου. Εάν μιλάγαμε, πιθανό να έλεγα τα ίδια πράγματα και να μην παρεξηγιόταν κανείς

Κοίτα, ο καθένας έχει την άποψή του, σέβομαι το δικαίωμά σου να αντιδράς και να "τη λες" σε όποιον δε γουστάρεις, έτσι είσαι και καλά κάνεις, όμως δε μπορείς να απαιτείς από το Λευκό Λύκο κι από μένα κι απ'οποιοδήποτε, να μη μιλάμε σε κάποιους επειδή δεν τους θέλεις στο φόρουμ. Στο κάτω κάτω, εάν κάποιος ξεπεράσει τα όρια, του βάζουν χέρι οι διαχειριστές.

Τώρα, το κατά πόσο είμαστε αληθινοί και ειλικρινείς όλοι... άστο καλύτερα...
Και στην καθημερινή ζωή, ρόλους παίζουμε.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Deadite : 25-02-17 στις 01:03
Απάντηση με παράθεση