Θέμα: Κριτική
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #134  
Παλιά 29-06-08, 23:20
Το avatar του χρήστη tsilof
tsilof Ο χρήστης tsilof δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2005
Περιοχή: Κάτω από το βουνό των Θεών
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από libero

Πως καταλαβαίνουν οι διαχειριστές, ότι ένα μέλος προσβλήθηκε?

Θεωρούν τα μέλη ανίκανα να προστατέψουν την συζήτηση μόνοι τους και να μην ανταλλάξουν προσβλητικούς χαρακτηρισμούς?
Φίλε μου μάλλον έχεις μπερδέψει λιγάκι τα πράγματα.
η συντονιστική ομάδα δεν είναι ούτε μέντιουμ ούτε τίποτε άλλο. Ο ρόλος μας εδώ μέσα είναι απλά και μόνο να διευκολύνουν τις συζητήσεις και όταν αυτές "παρεκτρέπονται" από το αρχικό τους θέμα, να προσπαθούν να την επαναφέρουν.. Τόσο απλά.
Παράθεση:
Έχει διαγραφεί ποτέ μήνυμά τους? έχουν βρεθεί ποτέ σε αυτήν την θέση? ευχαριστιούνται με την επιβολή?
Αν εννοείς αν έχει διαγραφεί ποτέ κάποιο μήνυμα των συντονιστών, να σου θυμίσω πως εκτός των παιδιών της Ομάδας Gateway που ίδρυσαν και τον παρόντα χώρο (και που επεμβαίνουν όσο το δυνατό λιγότερο στον συντονισμό) ,οι υπόλοιποι είμασταν απλά μέλη για πολύ καιρό πριν αναλάβουμε κάποια θέση ως συντονιστές. Και πίστεψέ με, το να διαγραφονται κάποια ποστς δεν είναι "μείωση" του ιντερνετικού "εγώ", ούτε γίνεται για κάποιο άλλο λόγο, πλην της εύρυθμης λειτουργίας των συζητήσεων...



Παράθεση:
Αν ισχύει ένα ή περισσότερα από αυτά, νομίζω πως δεν έχει νόημα να διαφωνήσουμε για κάποια ενέργεια των διαχειριστών αφού θα επικαλούνται τις παραπάνω ιδιότητες (ή και άλλες) οι οποίες αποτρέπουν το λάθος. Γίνονται δηλαδή αλάνθαστοι.(κάτι σαν τον Πάπα ).
Καμία σχέση... Ποιος Πάπας; Και λίγα λες
60 Πάτερ ημών και θα λάβεις άφεση... (ελα και να σοβαρευτούμε λιγάκι)
Παράθεση:
Από την άλλη, αν η διαχειριστική ομάδα αρχίσει να παραδέχεται σφάλματα στο έργο της (έστω κι ένα) τότε τα μέλη δεν θα δίνουν σημασία στις παρατηρήσεις των συντονιστών, με αποτέλεσμα αυτοί να χάσουν το κύρος τους και γίνεται μπ…λο το forum. Άρα αναγκαστική επιβολή.
Φίλε μου, πάλι τα λαμβάνεις από λάθος οπτική γωνία.
Εδώ μέσα απλά και μόνο ανταλάσσουμε απόψεις και εμπειρίες... Τα γουνάκια του Αρείου Πάγου στα πέτα, τα χουμε πετάξει προ πολλού


Παράθεση:
Καλά, για ελευθερία έκφρασης, ούτε λόγος.
Αυτό δε μπορώ να το καταλάβω. Αν θες διασαφήνισέ το κάποια στιγμή...

--------------------------------------------------------------------------
Παράθεση:
Τουλάχιστον έμαθα σήμερα πως η φράση:

«Χμμμ… Μάλιστα»

Απαγορεύεται στο forum του μεταφυσικού. Έτσι, δεν θα την επαναλάβω ούτε εδώ, ούτε πουθενά αλλού (να μην φάω καμιά μήνυση στα καλά καθούμενα) και μόλις δω κάποιο member να την λέει, αμέσως θα ειδοποιώ τους συντονιστές για το παράπτωμα. Ελπίζω οι κανόνες να μην είναι επιλεκτικοί (όπως σε άλλους διαδικτυακούς χώρους) ή τουλάχιστον τα members που έχουν ασυλία, να εμφανίζεται στο προφίλ τους αυτή τους η ιδιότητα, για να μην ενοχλώ άσκοπα την συντονιστική ομάδα.

Αυτά.
Πάλι γίνεσαι άδικος και δε καταλαβαίνω τον λόγο...

Φιλικά
__________________
Quid tibi opus est, ut sis bonus? Velle!


blog:
mantri


blog:
adioristos


radio station
dRadio


Τα καλύτερα έρχονται ! ! !
Απάντηση με παράθεση