Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 26-11-07, 19:46
Το avatar του χρήστη henriksmir
henriksmir Ο χρήστης henriksmir δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-03-2007
Μηνύματα: 138
Προεπιλογή

Προσπάθησα ναφτιάξω ένα σενάριο που βασίζεται στην αντιμετώπιση από μια ελαφρόμυαλη και νεόπλουτη κυρία κάποιας ώριμης τέλος πάντων ηλικίας ενός φαινομένου που τελικά είχε να κάνει με τη σύγκρουση των αισθητικών αντιλήψεων ενός νεκρού πλην καλλιεργημένου αντικέρ που κατα κάποιο τρόπο εκπροσωπεί ένα εκλεπτυσμένο παρελθόν με την νεοπλουτίστικη βαρβαρότητα και κακογουστιά του νεοελληνικού παρόντος. Εννοείται ότι δεν έχω καμια πρόθεση να σατυρίσω ή να προσβάλω την φίλη freya και τα όσα συγκλονιστικά είχε την καλοσύνη να μοιραστεί με τα υπόλοιπα μέλη του φορουμ. Απλά, έγραψα το συγκεκριμένο κείμενο με την πρόθεση να δώσω μια λιγότερο "βαριά" νότα σε ένα θέμα που στο χώρο της λογοτεχνίας τουλάχιστον παίρνει μάλλον δυσοίωνες αποχρώσεις.
Το κατα`πόσο αποτελεί<μια επιτυχημένη προσπάθεια, αυτό είναι κάτι που φυσικά είμαι ο τελευταίος που έχει δικαίωμα να το κρίνει. Λυπάμαι που δεν είμαι σε θέση να αναπτύξω περισσότερο την άποψή<μου αλλά ο υπολογιστής μου έχει πάθει κάποια βλάβη όσον αφορά τη σύνδεσή του και χρησιμοποιώ αυτήτη στιγμή ένα αρκετα επαρχαιωμένο και δύσχρηστο υποκατάστατο....
Σε ευχαριστώ πολύ για το ενδιαφέρον σου,

Να είσαι καλά,

Ερρίκος Σμυρναίος



Δυστυχώς ο
Απάντηση με παράθεση