Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 10-02-15, 16:32
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Pholarchos Εμφάνιση μηνυμάτων
Θα πρέπει να είσαι διατεθημένος να φας τη μακαρονάδα (μου) - που ξέρεις μπορεί να έμεινε λίγη στο ψυγείο. Ή τα υλικά να τα ξέρω με αρκετή ακρίβεια ώστε να σου τα περιγράψω και να τα βρεις και ακολουθώντας την ίδια διαδικασία - δες και πες μου τότε... αλλά αυτό θα σε βάλει μέσα στο χωράφι που περιγράφω κι εσύ μένεις με πείσμα απ'έξω λέγοντας "δεν είναι καλό" - με τέτοια σιγουριά ώστε να αρνείσαι να μπεις.
Έτσι κάνεις ερώτησεις γνωρίζοντας ότι δεν έχεις διάθεση να κάνεις τα ενδεδειγμένα και διαπιστώσεις προσωπικά πως έχει (να βρεις την απάντηση ή να την απορρίψεις.)
Δεν έχω καταλάβει αν μιλάς γενικά ή αν έχεις κάποια μομφή για εμένα. Όπως και να έχει, θα σου πω τα εξής :

Υπάρχουν αυτοί που έχουν κατασταλάξει σε κάποια πράγματα και δεν έχουν λόγο να ασχοληθούν με κάτι αντίθετο προς τα πιστεύω τους, και αυτοί οι οποίοι δεν βάζουν τελεία. Είτε κλίνουν προς μία άποψη, είτε όχι. Σαφώς και αυτά που θα γράψει κάποιος τίθενται υπό κρίση, αλλά μέσω του διαλόγου ο καθένας θα πάρει αυτό που θέλει. Δεν είναι όλοι έτοιμοι να κατανοήσουν και δεν υπάρχει λόγος να επιμένει κάποιος για να τους αλλάξει γνώμη. Αυτός δεν είναι λόγος για να μην πει κάποιος -όσο πιο αναλυτικά μπορεί- το βίωμά του.

Αυτός ήταν και ο σκοπός της κατηγορίας "Προσωπικές Εμπειρίες", ασχέτως αν ήταν δίκοπο μαχαίρι και -κατά τη γνώμη μου- απέτυχε. Πέτυχε στο να φέρει νέα μέλη στο φόρουμ και να το κρατήσει ζωντανό σε εποχές που στις άλλες κατηγορίες ήταν τρεις κι ο κούκος, αλλά απέτυχε η ουσία, καθώς το τρολλάρισμα ένθεν κακείθεν κατέλαβε το 95% του χώρου.

Επειδή με ενδιαφέρει η επαφή με τον αόρατο κόσμο - Θείον, περιμένω την περιγραφή βιωμάτων από εσένα ή όποιον άλλο θέλει, είτε εδώ -μιας και το λέει ο τίτλος- είτε στην κατηγορία με τις θρησκείες.
Απάντηση με παράθεση