Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #6  
Παλιά 29-01-08, 16:23
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Νομίζω πως ξεκαθάρισα από την αρχή και ιδιαίτερα στο κείμενο στο ιστολόγιό μου ότι το γεγονός είχε να κάνει με τις ενέργειες, οπότε είναι λογικό άνθρωποι, άσχετα αν είναι πιστοί ή όχι, άσχετα αν θαύμαζαν ή όχι τον Αρχιεπίσκοπο, να βίωσαν αυτή την έκλυση ενέργειας. Η ενέργεια δεν έχει να κάνει με τις θρησκευτικές πεποιθήσεις των ανθρώπων, οπότε ας μη θεωρηθεί ότι στο θέμα αυτό μας απασχολεί στην ουσία το ίδιο το άτομο ή ο θεσμός που εκπροσωπεί αλλά το ίδιο το φαινόμενο.Ιδιαίτερα μάλιστα τα μωρά παιδιά και τα ζώα. Μου αναφέρθηκαν ήδη αρκετές εμπειρίες όπως σας είπα και ήμουν κι εγώ μάρτυρας ορισμένων.
Η δική μου έρευνα εστιάστηκε στην ευρύτερη περιοχή που ζω, για ευκολονόητους λόγους αλλά χαίρομαι που διαπιστώνω αυτό που ήταν σίγουρο. Ότι η ενέργεια εκείνη δεν αφορά μόνο στην Αργολίδα αλλά και σε άλλες περιοχές.
Σίγουρα θα υπάρξουν και άνθρωποι που δεν βίωσαν οι ίδιοι κάτι το ιδιαίτερο και αυτό εξηγείται από το ότι δεν έχουμε όλοι τον ίδιο βαθμό δεκτικότητας ή και παρατηρητικότητας. Από πλευράς Εσωτερισμού υπάρχει εξήγηση επίσης και στο γιατί τα περισσότερα όνειρα και οι "διαταραχές" συνέβησαν μεταξύ 3.00 με 3.30 αλλά δεν είναι του παρόντος να την αναφέρουμε.
Ειλικρινά εκτιμώ τη συνεισφορά σας στην έρευνα αυτή και παρακαλώ να μη διστάσετε να ανφέρετε οποιοδήποτε περιστατικό υπέπεσε στην αντίληψή σας και των δικών σας ανθρώπων. Σημαντική θα είναι και η προσφορά όσων καταθέσουν ότι δεν έζησαν και δεν παρατήρησαν τίποτα το περίεργο.
Και πάλι ευχαριστώ.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μιχάλης : 29-01-08 στις 16:23
Απάντηση με παράθεση