Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1948  
Παλιά 07-10-18, 18:52
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν επρόκειτο για ανθρώπους καλά θα ήταν αγαπητέ R-b-t3r. Οι άνθρωποι καταλαβαίνουν, αργά ή γρήγορα. Εδώ έχεις να κάνεις με... κάτι σαν ήρωες του Παπαδιαμάντη, θα στους περιγράψω, που ξεπήδησαν μέσα από κάποιο διήγημά του (πχ οι ελαφροΐσκιωτοι).

Ο Γιαννιός ο μαστοχαλαστής και ο Βασιλάκης ο ρουκέτας. Μικροί έπεσον από την αιώραν που είχεν φτιάσει δια αυτούς ο μπάρμπας του ενός στο χωριόν, όπως διηγούνται οι παλιοί. Και εχτύπησον σφοδρά την κεφάλα τους εις την απέναντι βαλανιδιά και εχάζεψον εντελώς και ανεπιστρεπτί, όπως εβεβαίωσεν και ο ιατρός της κοινότητος. Κι έκτοτε έσονται περίγελος σε όλον το Μαλακοχώριον, όχι φυσικά εξ αιτίας εκείνου το τραγικού περιστατικού, αλλά για τα αναρίθμητα και θρασύτατα καμώματα που επιδίδονται σε καθημερινήν βάσην.

Κάπως έτσι θα άρχιζε το διήγημα. Τρολάρισμα μιας δεκαετίας ο καθείς, έχουν ρημάξει 2-3 φόρουμ (μετά βεβαιότητος). Στο esoterica μόνο, έχουν διαγραφεί 2-3 άτομα εξ αιτίας τους. Όπου δεν πέφτει ban, μετά απ ολίγο αραιώνουν οι τακτικοί χρήστες και αυτοί οι δυο αλωνίζουν ελεύθεροι. Πρόσεξε μόνο μην ανοίξεις κόντρα μαζί τους, πιο εύκολα θα πέσει ο τοίχος με κουτουλιές, παρά θα υποχωρήσουν αυτοί από την μλκια που τους δέρνει.
Άκου αγορίνα μου. Ούτε βελανιδιές έχουμε στο νησί μας ούτε είμαι σπασμένο δόντι από τσατσάρα ούτε με μάγκωσε πόρτα. Απλά έμαθα στην ζωή μου ότι όλα αυτά που μας σερβίρουν είναι πλαστά περιτυλιγμένα με ένα ωραίο κωλόχαρτο που λέγεται πτυχίο και μέσα τους έχουν σκατά. Αποφάσισα να μην πλησιάζω τέτοια πακέτα γιατί θα μυρίσω και εγώ. Καθαρός όπως παραμένω εκφράζω την επιστήμη της έρευνας. Την πραγματική και μοναδική επιστήμη την οποία στην Ελλάδα την έχουν ξεχάσει Η μάθηση δεν είναι επιστήμη είναι αποστήθιση της στάθμης της. Η έρευνα είναι επιστήμη. Τώρα αν δεν μας θεωρείς ανθρώπους γιατί είμαστε διαφορετικοί από εσάς και πολύ λίγοι σωστά κάνεις. Ξέρεις ... ο έξυπνος και ο χαζός έχουν ένα κοινό πρόβλημα δεν βρίσκουν ανθρώπους να τους καταλάβουν Στα φόρουμ εμένα διαγράφουν οι άλλοι χαίρουν άκρας κάλυψης από τους φορατζήδες. Στην φυσική Το Πείραμα μιλάει μόνο του τα λόγια περισσεύουν. Η φύση δεν κάνει λάθη απλά εμείς αργούμε να την κατανοήσουμε. Αυτούς που λένε τρελούς είναι αυτοί που αλλάζουν τον κόσμο. Δεν υπάρχει τίποτα γύρω σου που να προήλθε από γνωστικούς.
Αυτά από τον Γιαννάκο τον μαστροχαλαστή.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 07-10-18 στις 19:39
Απάντηση με παράθεση