Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #2169  
Παλιά 08-11-18, 17:20
StarOfDavid Ο χρήστης StarOfDavid δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 21-10-2018
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Με λίγα λόγια διαστρεβλώνεις την αλήθεια και την πραγματική επιστήμη.

Αρα λες ψέματα.

@starofdavid
Οι πολικότητες που αναφέρεις μου θυμίζουν το Γιν και το Γιανγκ. Κατα σύμπτωση (; ) Χρησιμοποιούνται και στον δυτικό μυστικισμό με αλλους όρους αλλά και στον σαμανισμό.
Ναι για αυτο ακριβως μιλαω..και ο τριαδικος θεος του χριστιανισμου το ιδιο ειναι απλα ο τριτος πολος ειναι η ενωση αυτων, ή αλλιως χρηση τομή του φ, ο μεσαιος πυλωνας, στον καββαλισμο αλλιως λεγονται ατραποι, το δεξι και αριστερο χερι του θεου, ακομα και τα δυο μεγαλυτερα πολιτικα συστηματα εφαπτονται στους πυλωνες αυτους, ο αριστερα ειναι το χαος, ο δεξης η ταξη, οι εθνικιστες υποστηριζουν το order through chaos και οι αριστεροφασιστες το αντιστροφο, ο ενας ειναι ευθυγραμμη αεναη κινηση και ο αλλος αεανη κυκλικη(επαναληψη και εξελιξη), ενω ο μεσαιος η ενωση αυτων που κανει την σπειρα της χρυσης τομής και την αρμονια. Κατα την αποψη μου αυτο ειναι και το μυστικο των μασωνων, παιζουν με τους πυλωνες σαν δραση αντιδραση, σημερα κινουν την αριστερη ατραπο, γιαυτο εχουμε αυτα τα ΛΟΑΤΚΙ και τις παθητικες -κρονιες-σεληνιακες αρχες. Παντα η μετα ερευνας ταπεινη αποψη μου
Απάντηση με παράθεση