Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #9  
Παλιά 29-01-08, 19:37
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fox_Mulder
Η πρώτη ερωτηση μου λοιπόν είναι: υπάρχουν στοιχεία για αντίστοιχα φαινόμενα σε παλαιότερους θανάτους επιφανών προσώπων; Για παράδειγμα, στο θάνατο του προηγούμενου αρχιεπισκόπου Σεραφείμ, ή πιο πρόσφατα, στο θάνατο του λαοφιλέστατου Στέλιου Καζαντζίδη (2001);
Η, στο εξωτερικό, παρατηρήθηκε κάτι αντίστοιχο στο θάνατο του Πάπα Ιωάννη Παύλου Β', που είχε τεράστια απήχηση σε όλο τον κόσμο;
Δεν είναι παράλογες οι ερωτήσεις σου και με έχουν απασχολήσει κι εμένα. Επειδή όμως το ζήτημα αυτό είναι ακόμα στο στάδιο της έρευνας, θα μου επιτρέψεις να μην έχω γνώμη, προς το παρόν τουλάχιστον. Τα γεγονότα των θανάτων εκείνων των σημαντικών αναμφίβολα προσώπων ανήκουν στο παρελθόν και είναι δύσκολο να ερευνηθούν. Το συγκεκριμένο γεγονός που αναφέρω το παρατήρησα και μου έκανε κλικ, για αυτό και το ψάχνω. Ωστόσο, πρέπει να σας αναφέρω επίσης ότι στον Αποκρυφισμό ο μήνας Ιανουάριος, όπως και ο Σεπτέμβριος, είναι σημαντικοί, δεδομένου ότι σχετίζονται με τις περίφημες Πύλες, οι οποίες όμως δεν αφορούν στη γενικότερη γνώμη που έχει ο κόσμος για αυτές. Είναι πολύ πιθανόν επίσης να έπαιξαν ρόλο και άλλοι παράγοντες, όπως η φάση της Σελήνης ή και διάφοροι άλλοι ακόμα που προς το παρόν μελετώ.
Να είστε σίγουροι ωστόσο πως τα οποιαδήποτε στοιχεία και ίσως συμπεράσματά μου, θα τα μοιραστώ μαζί σας. Για την ώρα ας μην αναφέρω κάτι περισσότερο.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fox_Mulder
Επίσης θα ήθελα να επιχειρηθεί μια ακόμα σύνδεση του φαινομένου. Αναρωτιέμαι αν έχει παρατηρήσει κανείς ότι ο καιρός πάντα την Μεγάλη Παρασκευή είναι μουντός και χωρίς ήλιο;; Μπορεί να συνδεθεί αυτό με όσα αναφέρονται εδώ;
Θεωρητικά ίσως και να μπορούσε, με έναν παρόμοιο τρόπο με αυτόν που ανέλυσα στο ιστολόγιό μου. Ειλικρινά όμως δεν γνωρίζω προς το παρόν και δεν μπορώ να έχω γνώμη. Η αλήθεια πάντως είναι ότι πολύς κόσμος επισημαίνει το ίδιο πράγμα σχετικά με τον καιρό της Μεγάλης Παρασκευής. Σε ευχαριστώ για την ιδέα που μου έδωσες, θα το ερευνήσω.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fox_Mulder
Σε προσωπικό επίπεδο, δεν παρατήρησα κάτι αν και ήμουν ξύπνιος την ώρα του θανάτου.
Η άποψή σου καταγράφεται. Και πάλι ευχαριστώ.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Fox_Mulder
Και μια παρατήρηση, επειδή αναφέρετε κάποια φαινόμενα που συνέβησαν ανάμεσα στις 3-3.30, η επίσημη ώρα θανάτου είναι 5.15
Στον Εσωτερισμό υπάρχει όχι μόνο ένας θάνατος. Αυτό θα το εξηγήσουμε εκτενέστερα σε κάποια άλλη φάση. Ίσως το γεγονός της αναφερόμενης "κορύφωσης" των γεγονότων ανάμεσα στις 3 με 3.30 να οφείλεται στη στέρηση της ζωτικότητάς του, όπως πάλι αναφέρεται στον Εσωτερισμό.
Επειδή θέλω να πιστεύω για το άτομό μου ότι διακατέχεται από κάθε σοβαρότητα και υπευθυνότητα, προσπαθώ να είμαι πολύ προσεκτικός στις εκφράσεις που χρησιμοποιώ, για αυτό βλέπετε να είμαι διστακτικός στο τι θα πρέπει να αναφέρω από τώρα και τι όχι. Ξαναλέω ότι ερευνώ το ζήτημα και θα περιμένω μέχρι να έχω όλα εκείνα που χρειάζομαι ώστε να μπορέσω να στοιχειοθετήσω μια κατά το δυνατόν ολοκληρωμένη άποψη, την οποία και θα μοιραστώ μαζί σας, χωρίς να απαιτώ από κανέναν άλλωστε να τη δεχτεί. Και φυσικά, όσοι με γνωρίζουν, μπορούν να διαβεβαιώσουν ότι δεν διακατέχομαι από καμία τάση υπερβολής ή ανάγκης για προβολή. Δεν αισθάνομαι ότι έκανα καμια φοβερή ανακάλυψη. Μου αναφέρθηκαν παρόμοιες εμπειρίες από πολύ κόσμο, εστιασμένες σε συγκεκριμένη ημερομηνία και σε ένα εύρος χρόνου, οι οποίες σε συνδυασμό με διάφορα άλλα, με έβαλαν σε υποψίες. Άλλωστε αυτά που αναφέρω δεν είναι ανακαλύψεις δικές μου αλλά βασικά σημεία Εσωτερισμού, οπότε ουσιαστικά δεν ανήκουν σε εμένα.
Πιστεύω επίσης ότι ο μικρός σεισμός που σημειώθηκε στην Αίγινα σήμερα το απόγευμα, έχει να κάνει με την εκτόνωση αυτής της ενέργειας, η οποία και θα ολοκληρωθεί με την παρέλευση ενός τριημέρου...
Απάντηση με παράθεση