Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #29  
Παλιά 16-07-11, 22:08
Mphx Ο χρήστης Mphx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 05-10-2010
Μηνύματα: 73
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αλεξης15 Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ξέρω αν είναι χιλιοειπωμένο θέμα το συγκεκριμένο, αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι το Σετι παρά το ότι διέψευσε την δήθεν ανακοίνωση δεν μας είπε και τι μπορεί να είναι αυτά τα αντικείμενα. Επίσης OANNHSEA η φυσική που ξέρουμε αφορά τη γη ακόμα και όταν βγαίνεις στο διάστημα οι νόμοι αλλάζουν και κανείς δεν μπορεί να ξέρει με σιγουριά αν οι νόμοι που γνωρίζουμε μέχρι τώρα είναι εφαρμόσιμοι παντού στο σύμπαν. Τέλος πάντων στο δικό μου μυαλό και με αυτά που γνωρίζουμε ο μοναδικός τρόπος να ταξιδέψουμε μακρυά θα ήταν με τεράστια διαστημόπλοια, στα οποία θα ζούσαν γενιές και θα μπορούσαν να παράγουν δικές τους προμήθειες.Ακόμα και για μας τώρα δεν είναι ανέφικτο από τεχνολογικής άποψης αλλά υπάρχουν σοβαρά προβλήματα για να αντιμετωπιστούν. Ακόμα υπάρχει και ένα πολύ ενδιαφέρον βίντεο για δραστηριότητα στη Σελήνη που αναρτήθηκε στο defencenet.gr και ίσως αξίζει μια ματιά!
Αλεξη αυτο που λες για την μετακινηση με τεραστια διαστημοπλοια κλπ κλπ δεν εχει καποια λογικη.Τι εννοω.

Αν πουμε σημερα θα στειλουμε 1000 ατομα με ενα τεραστιο διαστημοπλοιο στον ταδε πλανητη που απεχει π.χ. 100 χρονια ταξιδι.
Ε δεν εχει νοημα να γινει αυτο το ταξιδι γιατι λιγο χλωμο να ζουνε αυτα τα 1000 ατομα μεχρι να φτασουν.

Αρα εγινε το ταξιδι , για τα παιδια που ισως εχουν γεννηθει κατα την διαρκεια του ταξιδιου? Ε να το χεσω

Ξαναλεω τα ΤΕΡΑΣΤΙΑ διαστημοπλοια που "υποτιθενται" οτι ερχονται , γιατι μπορει καλλιστα να ειναι ολα μουφες...εχουν αλλο λογο που ειναι ΤΟΣΟ τεραστια...
Δεν ειναι του παροντος ομως να το αναλυσουμε.

Οι φυσικοι νομοι , τουλαχιστον αυτους που ξερουμε εμεις , ειναι οι ιδιοι παντου ...θεωρητικα.
Το θεμα ειναι τι γινεται με ο,τι ΔΕΝ γνωριζουμε και τι επιπτωση/εφαρμογη μπορει να εχουν στην ζωη μας που διεπεται απο τους "φυσικους νομους" μας.

Εδω ειμαστε να δουμε τα γεγονοτα...
Απάντηση με παράθεση