Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 29-10-07, 19:56
{KELLY} Ο χρήστης {KELLY} δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 18-10-2007
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

Εγώ λαμβάνω το πρόβλημά σου λίγο πιο σοβαρά, γιατί πολύ απλά έχω πάθει κάποια πράγματα και έχω ψαχτεί αρκετά. Θεωρώ δεδομένο ότι τα μάγια είναι αρνητική ενέργεια, που όμως δεν γνωρίζουμε ακριβώς τη δύναμή της. Η μαγεία είναι κάτι σαν την ιατρική! Υπάρχουν οι επαγγελματίες και οι ερασιτέχνες, οι πρακτικοί δηλαδή, που επειδή είναι πρακτικοί δεν σημαίνει ότι δεν κάνουν δουλειά! Οι επισκέψεις στους "ειδικούς" όπως λέει και ο t.ASSOS, είναι περιττές, διότι οι περισσότεροι δεν ξέρουν την τύφλα τους, που λένε και το πιο πιθανό είναι ή να πάθεις μεγαλύτερο κακό ή να μην σου κάνουν καθόλου καλό! Θα μου επιτρέψεις επίσης, η γνώμη μου για τους καλόγερους και τις καλόγριες να είναι ίδια με αυτή των "ειδικών". Συνήθως, ψαγμένοι είναι οι παπάδες που έχουν ζήσει μεγάλο διάστημα στο Άγιο Όρος και μπορούν με μερικές ευχές να τα ισιώσουν όλα. Δεν συνηθίζεται να καταστρέφεις τα αντικείμενα της μαγείας για να λύσεις τα μάγια, γιτατί δεν θα λυθούν ποτέ. Συνήθως, μετά τις προσευχές τα πετάνε στη θάλασσα γηια να μην μπορέσει ποτέ κανείς να τα ξαναβρεί. Για αρχή σου προτείνω να πας τρεις φορές σε μια εκκλησία να σου διαβάσει κάποιος παπάς την προσευχή "υπέρ υγείας". Ρίξε αγιασμό στις 4 γωνίες του σπιτιού, καθώς και σε όλα τα ανοίγματα ?(πόρτες, παράθυρα) ΄με κατεύθυνση από μέσα προς τα έξω. Όλα θα πάνε καλά, αρκεί να μην σου γίνει εμμονή!
Ελπίζω να βοήθησα κάπως!
Φιλικά,
{KELLY}
__________________
"Οι μικρές λεπτομέρειες μεγαλώνουν το μπόι της ζωής" Γιάννης Ρίτσος
Απάντηση με παράθεση