Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 16-05-09, 12:43
Spn l Optimus Ο χρήστης Spn l Optimus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Μηνύματα: 102
Προεπιλογή

Κατα αρχην καλοσορισες στο Φορουμ του Μεταφυσικου. Σου ευχομαι καλες δημοσιευσεις και καλες συζητησεις.

1)Δεν εχω καμοια σχεση με το περιοδικο καθως απο οτι φανηκε ο εν λογω κυριος δεν εχει καμοια σχεση με το Ιχωρ..πραγμα που δεν γνωριζαμε ουτε εγω ουτε η Λιτσα.Οσο για της πολιτικες μου πεποιθησεις ασε να τις ξερουν τα παιδια του φορουμ.

2)Οσο για τον Φαιδων του Σωκρατη.Υπηρξε μια συζητη μεταξυ εμου και τις Λιτσας για το πως ο κ.Τσαγκρινος συνεπεσε στο σφαλμα οτι ολα περι βαρυτητας αναφερονται στον εν λογο κειμενο.Το μονο που εκανα ηταν να ποσταρω στα αρχαια ελληνικα το κειμενο καθως και την μεταφραση, μετα απο αυτο χρεισημοποιησα τα λογια του Σωκρατη περι ομοιογενεια ουρανου-συμπαντος και εβγαλα και εγω με την σειρα μου μια πιθανη πορεια σκεψεις οσων επιστημονων προσπαθησαν να ερμηνευσουν τα λογια του Σωκρατη (αν στηρηξαν την θεωρια τους στον Σωκρατη).Ειναι πολυ πιθανο ο φαιδων του Σωκρατη και αλλα 2-3 κειμενα αρχαιων ελληνων συγραφεων να ηταν η απαρχη των θεωριων του Γαλιαιου και του Καβεντις.

ΥΓ αν σε πειραξε το τζακι υπαρχουν και κονσερβοκουτια
__________________
Μεταφέρω Πληροφορίες ,Διατυπώνω άποψη και Δέχομαι την Κριτική ΟΛΩΝ.
Απάντηση με παράθεση