Θέμα: Κριτική
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #35  
Παλιά 20-02-08, 17:15
Το avatar του χρήστη alet
alet Ο χρήστης alet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 30-10-2006
Μηνύματα: 237
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μιχάλης
Τα όσα λέμε είναι πολύ πολύ σημαντικά. Και επαναλαμβάνω ότι εάν το μεταφυσικό ενεπλάκη σε προσωπικα΄ζητήματα, το προκάλεσε αφενός ο Μηνάς και κανείς άλλος, αφετέρου όλοι εμείς της ομάδας που επιτρέψαμε με την απουσία ή την παρουσία μας να γίνει κάτι τέτοιο εδώ και καιρό. Θα μουε πιτρέψεις να γνωρίζω ακόμη σημαντικότερα ζητήματα, που δεν χρειάζεται να ειπωθούν.
Την πολυσβησμένη ανακοίνωσή μου για τα περί φασισμού, τη διάβασες; Θα ήταν χρήσιμο να το κάνεις...
Αγαπητέ Μιχάλη, (για εμένα -που δεν γνωρίζω κανέναν από εσάς- όλοι αγαπητοί είστε),
θα προσπαθήσω να ξεκαθαρίσω λίγο την θέση και την οπτική μου.

Τα όσα λέμε είναι πολύ πολύ σημαντικά
Για εσάς, την παρέα - όχι για τους υπόλοιπους που μετέχουν ως μέλη του forum συζητήσεων.

Και επαναλαμβάνω ότι εάν το μεταφυσικό ενεπλάκη σε προσωπικα΄ζητήματα, το προκάλεσε αφενός ο Μηνάς και κανείς άλλος, αφετέρου όλοι εμείς της ομάδας που επιτρέψαμε με την απουσία ή την παρουσία μας να γίνει κάτι τέτοιο εδώ και καιρό.
νομίζω πως κανένα από τα μέλη του forum συζητήσεων δεν το ενδιαφέρει (ούτε το προσωπικό - ούτε ποιός ήρξατο χειρών αδίκων).

Θα μουε πιτρέψεις να γνωρίζω ακόμη σημαντικότερα ζητήματα, που δεν χρειάζεται να ειπωθούν.
ως ανωτέρω

Την πολυσβησμένη ανακοίνωσή μου για τα περί φασισμού, τη διάβασες; Θα ήταν χρήσιμο να το κάνεις...
Αγαπητέ Μιχάλη, να σου πω πως το βλέπω. Η ομάδα Gateway -η παρέα σας- είναι ένα κομμάτι, το forum συζητήσεων είναι ένα άλλο.
Επέλεξες να μην ασχοληθείς άλλο με την παρέα αυτή και να αποχωρήσεις για χίλιους δυό λόγους - και καλά έκανες.
Εμάς που δεν την ξέρουμε την παρέα, που δεν μας αφορά ίσως αυτή η παρέα, γιατί μας κάνετε εκ των πραγμάτων κοινωνούς ;
Πόσο θα σ' ενδιέφερε εσένα κι οποιοδήποτε άλλο (πρώην ή νυν) μέλος της Gateway τι κάνει με την παρέα του κάποιο μέλος του forum συζητήσεων, έστω κι αν ήταν ηθικά απαράδεκτη η συμπεριφορά του ;

Για να είμαι ειλικρινής στην αρχή ήμουν αδιάφορος (οι λόγοι είναι ξεκάθαροι), στην συνέχεια ενοχλήθηκα (οι λόγοι είναι επίσης ξεκάθαροι), τώρα όμως βαρέθηκα...

Το μήνυμα φυσικά δεν αφορά μόνο εσένα, αλλά όλους όσους κατάφεραν τα threads με τις διαφορές σας (είτε γράφοντας, είτε διαγράφοντας) να είναι πρώτα σε επισκεψιμότητα...
__________________
Cogito ergo sum
Απάντηση με παράθεση