Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #132  
Παλιά 14-08-07, 12:46
Το avatar του χρήστη Άπαν
Άπαν Ο χρήστης Άπαν δεν είναι συνδεδεμένος
Συντονιστής της κοινότητας του μεταφυσικού
 
Εγγραφή: 26-09-2003
Περιοχή: Utopia
Μηνύματα: 294
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Alpine
Πρώτη φορά που ένα σχολικό βιβλίο Ιστορίας στην Ελλάδα τολμά να θίξει κάποια ζητήματα,που αφορούν τη νεώτερη εθνική μυθολογία μας,και ένας κορμός αντιδραστικών φορέων από την Ακροδεξιά μέχρι την Ακροαριστερά
βάλθηκε να λιθοβολήσει φωνές λογικής,γνώσης και ηπιότητας.
Απελπιστικό.Αυτός ο λαός είναι άξιος της μοίρας του.
Αυτό είναι το κείμενο που έγραψε ο χρήστης Alpine που βρίσκεται στη σελίδα 5 του παρόντος θέματος και το οποίο οδήγησε το χρήστη Akalyptos να ξεπεράσει τα όρια της πολιτισμένης συζήτησης .
Η πρώτη και γρήγορη αντίδραση του συντονιστή xontro_mpizeli είναι απολύτως επιτυχημένη κατά τη γνώμη μου.
Απο εκεί και πέρα , εγώ με τη σειρά μου θέλω να απευθύνω δημόσια παρατήρηση στο χρήστη Akalyptos να αποφύγει τέτοια παραβίαση των Όρων Συμμετοχής στο μέλλον καθώς ενδεχομένως να οδηγήσει σε αποκλεισμό πρόσβασης (ban) .

Έχουμε βαρεθεί να διαβάζουμε ευερέθιστους και εύθικτους εθναμύντορες να εξαπολύουν μύδρους εναντίον "ανθελλήνων" και λοιπών "μιασμάτων".
Η άλλη άποψη - κύριοι - είναι άξια σεβασμού , ανεξάρτητα αν τη συμμεριζόμαστε.
Δε θέλω να συνεχίσω και να απευθυνθώ προσωπικά σε κάποιον ή κάποιους αλλά αυτή η κατάσταση έχει γίνει κουραστική.Είναι απογοητευτικό το επίπεδο κάποιων που δηλώνουν φίλοι της πατρίδας.

Παρακαλώ να μη δωθεί ανάλογη συνέχεια.Μπορεί να ήταν μια κακιά στιγμή.
Μπορεί και όχι.Η συντονιστική ομάδα θα είναι παρούσα.

Καλή συνέχεια.

Υ.Γ. Για οποιοδήποτε offtopic θέμα υπάρχουν και τα προσωπικά μηνύματα.
__________________
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
Παραγωγός της "Ραδιοφωνικής Αστρικής Πύλης"
Albedo14 web radio , www.albedo14.com
Podcast Αστρικής Πύλης .................. Αρχείο Εκπομπών

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apan@samos : 14-08-07 στις 12:49
Απάντηση με παράθεση