Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #377  
Παλιά 20-12-14, 14:07
desertman7 Ο χρήστης desertman7 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 14-12-2014
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Φαντάσου τώρα το επόμενο πρωί των ...Γήινων μετά τις ολονύκτιες ειδήσεις της "επαφής". Ποιός θα πάει στην δουλειά, απο αυτούς που θα πάνε ποιοί θα συγκεντρωθούν να δουλέψουν (τα απαραίτητα τουλάχιστον), πόσοι θα κάτσουν σπίτια τους και θα τρέμουν απο τον φόβο τους (σαν τον Mel Gibson στο Signs), πόσοι θα είναι έξω στους δρόμους για να τα σπάσουν (γιατί κρατιώνταν με τα δόντια τοσο καιρό) και πόσοι θα προσεύχονται όλη μέρα μέσα σε ναούς. Αυτό θα σκεφτούν μάλλον. Μια υπόθεση κάνω πάντα.
Και λίγα λές! Οι αντιδράσεις θα είναι υπερβολικές προς πάσα κατεύθυνση πιστεύω και οι συνέπειες κοσμογονικές! Όμως θα είναι συνάμα και λυτρωτικές επειδή το σημείο αυτό της εμφάνισης τους θα είναι κομβικό. Μπορεί να αποτελέσει σημείο καμπής για την ανθρωπότητα -αλλά αυτό επίσης παίρνει μεγάαααλη κουβέντα, ποια ανθρωπότητα, τίθενται θέματα ενότητας κ.λ.π.- σημείο όπου να βρεθεί αντιμέτωπη με κρίσημες επιλογές και αναγκασμένη να λύσει εδώ και τώρα προβλήματα και προκαταλήψεις αιώνων, εάν τα καταφέρει φυσικά (δύσκολο το βλέπω αυτό) και να διεκδικήσει θέση ισότιμη( στη νέα εκείνη κατάσταση....
Πω πω τι μου τη θύμησες την ταινία με τον Γκίμπσον! Είναι απο τις πιο φοβικές και αχώνευτες ταινίες, την έχω δει αρκετές φορές, δεν είναι απο τις αγαπημένες μου, ωστόσο λέει κάποια πράγματα που μπορεί να έχουν μια βάση...
Απάντηση με παράθεση