Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1781  
Παλιά 22-09-18, 15:27
seismic Ο χρήστης seismic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-05-2010
Μηνύματα: 625
Προεπιλογή

Το έχω ξανά πει. Όλοι ασχολούμαστε με το που πάμε όταν πεθάνουμε αλλά κανένας δεν ασχολείται από που ερχόμαστε και το κυριότερο τι κάνουμε εδώ στην γη. Αυτό που έμαθα μόνος μου είναι ότι η γη είναι γεμάτη με ψεύτες στην πολιτική ψεύτικες θρησκείες και ψεύτικες επιστήμες. Ψάξε την αλήθεια μέσα σου γιατί είναι ο μόνος τρόπος να μάθεις την αλήθεια. Όλα τα άλλα είναι μαγαζιά γεμάτα τεμπέληδες που ζουν εις βάρος των ευαίσθητων ανθρώπων σπέρνοντας σε αυτούς τον φόβο. Σκέπτομαι σημαίνει είμαι ελεύθερος. Τα μαγαζάκια είναι μαντριά για πρόβατα και τα πρόβατα για σφαγή και βρώση. Παραμυθάκια μας σερβίρει ο τσομπάνος παππάς, ο πολιτικός, ο επιστήμονας γκουρού.
Πως οι άνθρωποι σκέπτονται ενώ τα ζώα όχι τόσο καλά? Ποιος θα το απαντήσει αυτό βάση της εξέλιξης? Τι είναι αυτό που άλλαξε εμάς και τον κόσμο όλο τα τελευταία 500 χρόνια?
Θέλετε την απάντηση? Δεν είναι ούτε οι πολιτική και πολιτικοί ούτε η θρησκείες ούτε οι γκουρού επιστήμονες. Είναι η ελεύθερη σκέψη του εφευρέτη που τόλμησε να σκεφτεί διαφορετικά από όλους τους άλλους.. είναι το μαύρο πρόβατο που είχε αντίθετους όλους τους γκουρού επιστήμονες της εποχής του, την θρησκεία την πολιτεία..
Είναι αυτός που δουλεύει για εμάς χωρίς εμάς. Είναι ο εφευρέτης που πεθαίνει πάντα φτωχός. Αυτός άλλαξε την ζωή μας.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη seismic : 22-09-18 στις 16:01
Απάντηση με παράθεση