Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #850  
Παλιά 11-11-14, 16:00
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από esmike Εμφάνιση μηνυμάτων
Αφου heretic απο αυτα που διαβαζω στις δημοσιευσεις σου, το φορουμ αυτο αποτελει ψυχικη φθορα για σενα , γιατι το συνεχιζεις ;
Μοιαζεις με καποιον μανιακο (χωρις να εισαι) που προσπαθει να επιβαλει τους κανονες του παιχνιδιου με το ετσι θελω.
Μοιαζει σαν να υπαρχει μια αρρωστημενη κατασταση που οποιος διαφωνει μαζι σου, ειναι αυτοματα ορκισμενος εχθρος.
Η αντιδραση σου φαινεται να ειναι εντελως υστερικη και παραβιαζει τους κανονες ευπρεπιας.
Προσπαθεις διαρκως να θεσεις τα ορια της αντιληψης μας και μας χαρακτηριζεις ως¨"κατα φαντασια επιστημονες" , ενω εσυ την ιδια στιγμη διεκδικεις το επιστημονικο , μεταφυσικο, φιλοσοφικο , βιωματικο,

ΑΛΑΝΘΑΣΤΟ.

Οι συγχρονες νευροπεπιστημονικες μελετες για την υπαρξη μετα θανατον και ανεξαρτητης νoημοσυνης απο το σωμα που ειναι η φυσικη πηγη, λενε αλλα. Τα τελευταια δεδομενα του 2013 και 2014 στον τομεα των εξωσωματικων εμπειριων ατομων κοντα στο οριο θανατου, καταρριπτουν τις επιθυμιες ως φαντασιωση.

Ολα τα συμπτωματα της εξωσωματικης εμπειριας κοντα στο οριο θανατου, μπορουν να αναπαραχθουν με την ενδοφλεβια χορηγηση της χημικης ουσιας Κεταμινη.

http://www.stamkoul.com/411696142
esmike, έλα ρε φίλε! Πως πάει, όλα καλά; Επιστρέψαμε απο το υπερδιάστημα της σπόντας, της ειρωνείας και της προσβολής; Τώρα περάσαμε στο "άκου φίλε... δεν είσαι καλά, για το καλό σου το λέω..."; Εγω λέω να μείνω για λίγο ακόμα εκεί, γιατί μου αρέσει!

Λοιπόν άκου... σε κάτι έχεις δίκιο. Εχω δαπανήσει αρκετό χρόνο και φαιά ουσία να αποκρούω τις επιθέσεις των "ήθελα να τελειώσω το σχολείο αλλά δεν με άφησε η κακούργα η κενωνία", στους "σπούδασα ρε γμτ αλλά και πάλι δεν κατάφερα τίποτα", στους "αφού αισθάνομαι ένα τίποτα πρέπει να πάω να την πέσω κάπου" και στους "καλός στόχος είναι οι βαρεμένοι με τα μεταφυσικά". Να μην παραλείψω τους αξιότιμους ιερομόναχους, δόκιμους και μη του διαδικτύου.

Γι αυτό θα φορέσω την ρόμπα του Obi-Wan Kenobi για ένα διάστημα, γιατί με καλεί η Δύναμη, και θα δραπετεύσω με το σκάφος μου στο υπερδιάστημα. Λίγο πριν αποχωρήσω θα δώσω μια τελευταία ξιφασκία με τους ανεμόμυλους, γιατί το χούι είναι ανίκητο βλέπεις. Πάμε λοιπόν:

1) Τι έγινε ρε φίλε με την μάγισσα με τα κουκιά; Με έχει φάει η επιθυμία να μάθω πως τα αιτιολογείς αυτά που έγραψες τότε. Scripta manent

2) Φανταστικό! Οι επιστήμονες (κατά την γνώμη σου *) ανακάλυψαν οτι οι έχοντες NDE και συγκεκριμένα ΟΒΕ, είχαν κοπανήσει πριν ΟΛΟΙ τους μια γερή δόση κεταμίνης. Φυσικά γι αυτούς που έχουν OBE χωρίς NDE θα ισχύει το "μην παίρνετε ναρκωτικά δεν φτάνουν για όλους", έτσι;

3) Δεν μου είπες το ακαδημαϊκό σου πεδίο, όπως και την μεταφυσική σου οπτική γωνία να ξέρω τέλος πάντων σε ποιόν απευθύνομαι. Γιατί έχω την αίσθηση οτι μιλάω σε κάποιον της εκκλησίας που απλά παρεξηγήθηκε από αυτά που γράφω και ψάχνει βλακωδώς και μασκαρεμένος να με θίξει;

4) Δεν παραβιάζω τους "κανονες ευπρεπιας", εσύ παραβιάζεις την νοημοσύνη μου, κάνοντας μου διάφορα υποτιμητικά σχόλια, έμμεσα κι άμεσα.

5) Εγω αλάνθαστος;;;!!! Ουδείς άσφαλτος esmike, για να το καταλάβεις ακόμα κι εσύ.

* Εδω δεν έβγαλαν άκρη αυτοί, έβγαλες εσύ;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη heretic : 11-11-14 στις 16:12
Απάντηση με παράθεση