Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 11-03-07, 13:04
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Προεπιλογή

Αγαπητή μου freya,

χαίρομαι που επέστρεψες κοντά μας καταρχήν, αν και το πρόβλημα υγείας σου δε με αφήνει να χαρώ όσο θα ήθελα. Επίσης χαίρομαι που επιτέλους μοιράστηκες δημόσια την εμπειρία σου -σε είχα προτρέψει να το κάνεις άλλωστε πριν μερικούς μήνες σε κάποιο άλλο θέμα του φόρουμ.

Θα ήθελα να πω σε όλους όσους θα σπεύσουν να αμφισβητήσουν την ορθότητα των γραφόμενων της Μαίρης -και λογικό είναι!- πως η κοπέλα κάθε άλλο παρά φαντασιόπληκτη είναι. Το βιντεάκι υπάρχει και κάποιοι από εμάς το έχουμε παρακολουθήσει με ανοιχτό το στόμα. Το ότι δεν είχε γίνει δημόσια συζήτηση γι' αυτό και για την εμπειρία της μέχρι τώρα, οφείλεται στο ότι πρόκειται για την προσωπική εμπειρία μιας κοπέλας, η οποία θα ερχόταν στο φως μόνο όταν η ίδια θα το επιθυμούσε και θα μπορούσε να δεχθεί την όποια αντιμετώπιση από τους άλλους. Σε καμία περίπτωση δε θα μπορούσα εγώ, ή όποιος άλλος γνώριζε το περιστατικό, να βγει και να ξεκινήσει κουβέντα, ή να δημοσιεύσει το βιντεάκι. Ουσιαστικά δικαιώματα επί τούτου έχει μονάχα εκείνη!

Μια και είμαστε εδώ λοιπόν, και η Μαίρη έχει περιγράψει με υπέροχο τρόπο τα όσα έζησε θα ήθελα να πω μόνο πως θαυμάζω τον τρόπο με τον οποίο αντιμετωπίζει την κατάσταση, γιατί κάτι τέτοιο χρειάζεται θάρρος, τόλμη και ισορροπημένες κινήσεις. Εγώ αν και επισκέπτης του σπιτιού της κάποιες φορές δεν ένιωσα την παρουσία του κοριτσιού, αλλά αυτό δε σημαίνει πως δεν είναι εκεί. Εξάλλου οι ισχυρισμοί μιας φίλης πάντα μετράνε για μένα... Ίσως αν κοιμόμουν ένα βράδυ να καταλάβαινα περισσότερα.

Σε πρώτη φάση θα ήθελα να δούμε όλοι το βιντεάκι και μετά να μπούμε στη διαδικασία σχολιασμού, αλλά κάτι τέτοιο ίσως χρειαστεί να περάσουν μερικές μέρες ή και εβδομάδες. Ελπίζω όσο πιο σύντομα γίνεται να ανέβει στο youtube ή να προβληθεί από την τηλεόραση...

Αυτά από μένα.
Welcome back freya!
__________________
Εις το επανιδείν...
Απάντηση με παράθεση