Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1377  
Παλιά 23-07-15, 09:42
Χρίστος Έλ Ο χρήστης Χρίστος Έλ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 11-08-2014
Μηνύματα: 1.497
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων


Είδες Χρήστο κανέναν από αυτούς, «επιστήμονες» και μη, να απαντούν στο ερωτηματολόγιο; Που να απαντήσουν; Φόβος και τρόμος τους πιάνει, μόνο που το βλέπουν. Όπου φύγει φύγει. Θεωρείς ότι περνάει απαρατήρητο αυτό από τους επισκέπτες;
Βασικά όλοι μας είμασταν λίγο πολύ θύματα της σύγχρονης <<επιστήμης>>. Και εγώ σαν παιδί πίστευα πως η <<επιστήμη>> μας είχε δείξει τί ακριβώς συνέβη στο παρελθόν και ότι ήξερε τα πάντα για την αρχή του κόσμου με λεπτομέρεια σοκαριστική. Μέχρι που είχα πιστέψει πως τα ντοκιμαντέρ με τους πιθηκάνθρωπους ήταν 100%αληθινά. Ήμουνα δηλαδή και εγώ ένας θρησκευόμενός της, όπως δισεκατομμύρια άνθρωποι.

Τώρα όμως έχω δει ότι η <<επιστήμη>> δεν γνωρίζει, αυτό δεν είναι κάτι που το βλέπουν όλοι γιατί συνηθώς ο κόσμος συμβαδίζει με την μόδα και το τι πιστεύουν οι πολλοί.

Χάρη σε αυτά που λες όμως, είμαι σίγουρος ότι πολλοί επισκέπτες έχουν ξυπνήσει και αν και ένιωσαν τον τρόμο της αλήθειας στην αρχή, τώρα γνωρίζουν πως η <<επιστήμη>> του ανθρώπου βαδίζει στο σκότος(επιστημονικός σκοταδισμός)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Χρίστος Έλ : 23-07-15 στις 09:43
Απάντηση με παράθεση