Θέμα: Vampires
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #22  
Παλιά 16-01-09, 14:13
Anduril Ο χρήστης Anduril δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-11-2008
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 128
Προεπιλογή

Εγώ προσωπικά πιστεύω πως δεν υπάρχουν κανονικοί βρυκόλακες με την έννοια που τους έδωσαν πολλά μέλη που σου απάντησαν Radzoor. Υπάρχουν όμως άνθρωποι που τρέφουν ιδιαίτερη αδυναμία στο αίμα και το ωμό κρέας, αισθάνονται την επιτακτική ανάγκη να τραφούν από αυτό επειδή κάτι τέτοιο τους προκαλεί σωματική και ψυχική ανάταση. Αυτό είναι γεγονός, υπάρχουν πολλές ιστοσελίδες/φόρα, ακόμη και γκρουπς στο Facebook όπου τέτοια άτομα αναλύουν τις εμπειρίες τους και τις προσπάθειές τους να βρουν δότη για να ικανοποιήσουν την ομολογουμένως ιδιόρρυθμη αυτή επιθυμία τους.
Υπάρχουν πάλι και τα λεγόμενα psychic vamps, άνθρωποι δηλαδή που τρέφονται από την θετική ενέργεια των άλλων. Τώρα ποιοι από αυτούς είναι απλά ψυχωτικοί και ποιοι είναι προικισμένοι (ή και καταραμένοι) με αυτό το...«χάρισμα» δεν νομίζω πως μπορεί να το διακρίνει κανείς εύκολα. Εγώ προσωπικά δεν θα ήθελα να γνωρίσω τέτοια άτομα καθώς θεωρώ ότι διαθέτουν σκοτεινές πνευματικές δυνάμεις. Πέραν τούτου, θεωρώ αηδιαστικό και αρρωστημένο το να τρώει κανείς ωμό κρέας και να πίνει αίμα, ακόμη και ανθρώπινο (για να μην μιλήσω για τον κίνδυνο μόλυνσης).
Όσον αφορά στην περίπτωσή σου, θεωρώ απαραίτητο να παραθέσεις link για όποιον θέλει να ικανοποιήσει την περιέργειά του και να απέχεις από τέτοια άτομα.
Απάντηση με παράθεση