Θέμα: Λεχώνια
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #33  
Παλιά 09-06-08, 13:51
Το avatar του χρήστη lifo
lifo Ο χρήστης lifo δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-05-2007
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 320
Προεπιλογή

Ακόμη τίποτα δεν έχω ακούσει σχετικά με αυτό οφελία.
Τώρα, Κωστή φίλε μου στο σπίτι μπήκες; Αν όχι μην μιλάς σε παρακαλώ για μύθους και τα σχετικά.
Καταρχάς, σωστό είναι πρώτα από όλα να μελετηθεί το πως δρα ο άνθρωπος σε τέτοιους τόπους. Σίγουρα αν και χω μπει γύρω στις 6 φορές δεν μπορώ να κρίνω αν το σπίτι είναι στοιχιωμένο. Όμως το σίγουρο είναι άλλο...Το σπίτι έχει μια περίεργη ενέργεια. Είναι πολύ λογικό μιας και τα πολύ έντονα γεγονότα(κατά τον πόλεμο κυρίως) αφήνουν πολύ έντονα αισθήματα που από κει προέρχεται ενέργεια. Να πω πως δεν είδα τίποτα; Ειλικρινά αν θυμάμαι καλά τις 3 ή 4 φορές είδα... Πριν όμως την διεξαγωγή οποιωνδήποτε συμπερασμάτων θα θελα να πω κάτι που παρατήρησα πολύ ιδιαίτερο. Κάθε φορά που πήγαινα είχα μαζί μου και κάποιον γνωστό μου. Την πρώτη φορά που πήγα, ήταν με έναν γνωστό που ΔΕΝ είχε ξαναμπει. Τα φαινόμενα με ήχους και τα σχετικά ήταν πολύ έντονα. Οπότε πήγαινα με ανθρώπους που έμπαιναν πρώτη φορά σημειωνόντουσαν περίεργα φαινόμενα. Το μέρος προκαλεί ένα δέος. Ποτέ δεν ξέρεις τι μπορεί να προκαλέσει ο άνθρωπος σε τέτοιες στιγμές.
Ανακεφαλαιώνοντας, δεν είναι το θέμα αν εκεί πέρα μπορείς να παρατηρήσεις φαινόμενα poltergeist ή οτιδήποτε άλλο σχετικό. Το θέμα είναι το πως δρα ο άνρθωπος...Είναι πραγματικά περίεργο. Από την μια για το ενδεχόμενο στο σπίτι να συμβαίνει κάτι "αλλόκοσμο", το πως ο άνθρωπος λαμβάνει και ασυνείδητα επικοινωνεί με τον "αλλόκοσμο". Βέβαια, ακόμη περισσότερο θαυμαστό είναι να προκαλείται από τους ίδιους τους ανθρώπους! Αν έχω κάποια νέα όπως φωτογραφίες ή κάτι τέτοιο θα επανέλθω.
__________________
~then she lit up a candle and she show me the way~
Απάντηση με παράθεση