Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 16-02-09, 16:38
Το avatar του χρήστη Radzoor
Radzoor Ο χρήστης Radzoor δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-08-2008
Μηνύματα: 174
Post

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ELASTELLITSA
φιλε AVATARGR,οταν φωναξα δεν εφυγε,αλλα οταν γυρισε ο φιλος μου να δει.Εγω φωναζα κι αυτο με κοιτουσε χαλαρα και ηρεμα.Ο φιλος μου δεν επηρεαστηκε καθολου.Οταν του το ειπα και επειτα μου ειπε πολλες ιστοριες για νεραιδες καλικαντζαρους και ξωτικα που λεγανε στο χωριο παλαιοτερα οταν ειχε περισσοτερους κατοικους(το πολυ 10!)αλλα δεν το ειχαμε συζητησει ξανα οποτε αποκλειω τα να εχω επηρεαστει απο τις ιστοριες αφου δεν τις γνωριζα.Να προσθεσω επεισης οτι το μερος αποπνεει μια ιδιαιτερα θετικη αυρα,τιποτα το αρνητικο που να με επηρεαζει.Φιλε Radzoor,να δοκιμασς να το πιασω δε νομιζω γιατι φοβηθηκα πολυ.Απλως πηγα πιο πισω.Ισως να εχεις δικιο ως προς το οτι μπορει να ειναι ξεχασμενος 'κατοικος' του δασους.Το συγκεκριμενο μερος ειναι παρθενο δασος και κυριολεκτικα χανεσαι απο την ομορφια του.Ο πολιτισμος δεν εχει φτασει εκει πανω.Μονο κατι καλυβες κυνηγων που κι εκεινοι κι αν εχουν να πουν ιστοριες για θεασεις πλασματων στο δασος,αλλα ειναι αληθινες?ποιος ξερει?Ενας φιλος μου που ειπε να διαβασω τη θεωρια για τα incubus kai saccubus.Βρηκα πολλα στοιχεια που μου φαινονται πως σχετιζονται με το τερατακι μου.Τα incubi kai saccubi τρεφονται απο την σεξουαλικη ενεργεια και λεω εγω,πως σε ενα υπνοδωματιο ενος ζευγαριου λογικα υπαχει αφθονη απο αυτη.Τελοσπαντων θα ξαναπαω μεθαυριο και ελπιζω να το ξαναδω και να μην τρομαξω παλι.
Εμενα πάντως η γνώμη μου είναι πως αυτό το πλάσμα που είδες δεν είναι σε καμια περίπτωση επικίνδυνο και πως την επομενη φορα που θα το δεις θα πρέπει να μην του δόσεις σημασία ..καλύτερα να μην προσπαθήσεις να το φωτογραφίσεις ή να το τραβήξεις video για να το δείξεις στον φίλο σου
διότι ίσος το εκνευρίσεις και μπορεί να γίνει επιθετικό. Τα πλάσματα που βλέπουμε κατά καιρούς είναι κριμένα για κάποιο λόγο και πιστεύω πως θέλουν να παραμείνουν κριμένα. Εμείς οι άνθρωποι πολλές φορες είναι καλύτερα να μην γνωρίζουμε κάποια πράγματα ίσος όχι όλοι αλλα οι περισσότεροι. .. δεν μπορώ να φανταστώ την αντίδραση του κόσμου αν
τελικά αποκαλυπτόταν με κάποιο τρόπο ότι όντως υπάρχουν αυτά τα μαγικά πλάσματα που μας κρατούν συντροφια μέσα από τα παραμυθια από μικρή ηλικία....μάλλον θα προσπαθούσαν να τα σκοτώσουν ... αυτή είναι και η φύση μας άλλωστε .. ότι δεν καταλαβαίνουμε και το φοβόμαστε το καταστρέφουμε..
Απάντηση με παράθεση