Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #10  
Παλιά 30-05-07, 20:45
sumotori Ο χρήστης sumotori δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-03-2007
Μηνύματα: 152
Προεπιλογή

Θέλω να πω ότι εντυπωσιάστηκα από τις περισσότερες απαντήσεις,
αλλά πολύ περισσότερο από την εισήγηση του beetlejuice -
ειδικά στο σημείο όπου μιλά για extreme sports.

Πραγματικά φίλε beetlejuice,δεν θα μπορούσες να βρεις κάποιον περισσότερο σύμφωνο από μένα !
Όταν βλέπω άτομα να ασχολούνται με canyoning,μπάντζι jumping (δεν ξέρω πως γράφεται το μπάντζι στ'αγγλικά ),rafting,paintball κλπ κλπ
νομίζω ότι αυτοί οι άνθρωποι,πιστεύοντας ότι κάνουν κάτι ξεχωριστό,δεν έχουν ιδέα σε τι μορφή βίας υποβάλλουν τον εαυτό τους και τι επικίνδυνα αισθήματα είναι ικανοί στην άγνοιά τους,να προκαλέσους στους εαυτούς τους !

Αν εκφράσω μία θέση σαν κι αυτή,σε κάποια προφορική συζήτηση,θα με πάρουν με τις λεμονόκουπες.
Θα χαρακτηριστώ οπισθοδρομικός,άσχετος,ανιαρός,βαρεμένος.

Άραγε, όσοι πάνε με τα ποδήλατα και με τα κανό στα βουνά και στα ποτάμια,έχουν ρωτήσει ποτέ τα ζώα που ζουν εκεί,αν γουστάρουν να τους βλέπουν ??
Έχουν σκεφτεί αν πραγματικά συμμετέχουν σε κάτι ειρηνικό ή μη ???

Πέρα από αυτά,νόμιζα ότι στις απαντήσεις σας θα βρω γλυκόλογα του τύπου
"η αγάπη θα θριαμβεύσει" και τέτοια πράγματα,
αλλά έκπληκτος -και ικανοποιημένος- διαπίστωσα ότι δε ζείτε σε ένα...μεταφυσικό κόσμο ! (δεν ειρωνεύομαι εδώ ! προσοχή !)

Αυτά τα γράφει κάποιος που έχει υποστεί ενδο-οικογενειακή βία κα που κάποια στιγμή στη ζωή του προσπάθησε να εξωτερικεύσει τα αισθήματά του με βίαιο τρόπο,σε μία κίνηση απελπισίας.
Η αλήθεια είναι όμως ότι όσο πιο ειρηνικός είσαι,τόσο πιο καλά περνάς με τον εαυτό σου !!
__________________
sumo is the way to the top
Απάντηση με παράθεση