Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 30-07-13, 22:28
Το avatar του χρήστη LAPTONAS
LAPTONAS Ο χρήστης LAPTONAS δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-07-2013
Μηνύματα: 124
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Αληθινος Εμφάνιση μηνυμάτων
Απορώ.
Απορώ γιατί δεν γνωρίζω τη πραγματικότητα.
Πριν πολλά χρόνια κάποτε είχα κάτι σαν όραμα. Μπορεί να ήταν "όραμα" ή απλά ένα ευφάνταστο πολύ ζωντανό όνειρο.
Είδα λοιπόν φως.
Για την ακρίβεια σε αυτό που έζησα,είδα πως πέθανα και πως "βγήκα" από μέσα μου (από το σώμα μου) αλλά σε αντίθεση με κάποιες προσωπικές εμπειρίες άλλων που έχω διαβάσει για τις εξωσωματικές εμπειρίες, η δική μου ήταν κάπως διαφορετική.
Όταν βγήκα ένιωσα πως ήμουν (ή είδα) κάτι σαν ένα φως,παλλόμενο ενεργειακό. Σαν να υπήρχε κατά κάποιο τρόπο κάτι που αντιλήφθηκα ως φως ή φωτιά,το οποίο είχε ενέργεια μέσα του.
Είδα λοιπόν την ύλη του κόσμου να εξαυλώνεται,και πως πίσω από την ύλη και μέσα της υπήρχε κάτι άλλο. Μια άλλη πραγματικότητα.
Ως φως άρχισα να πετάω κατακόρυφα προς τα πάνω μέχρι που είδα ένα μεγάλο φως. Δε μπορούσα να διαχωρίσω αν η φωτεινή μάζα ήταν από πολλά "μικρά" φώτα σαν εμένα ή μια μονάδα σκέτη.
Όταν έφτασα εκεί που σχεδόν αφομειώθηκα, επανήλθε η συνείδηση μου στο κόσμο που ζούμε,"ξύπνησα" βρίσκοντας το σώμα μου να τρέμει και να πάλλεται με τεράστια δύναμη. Ξύπνησα με μεγάλο αίσθημα φόβου και δέος.

Δεν έδωσα όμως τότε πολύ σημασία. Με το καιρό και ψάχνοντας διάφορα, άρχισα να μαθαίνω κάποια πράγματα,αλλά το σύνολο της γνώσης περισσότερο με μπερδεύει παρά μου έλυσε τις απορίες.

Τελικά τι είναι το φως ?
Για φως μιλάει και η μαγεία,πως μπορείς να χρησιμοποιείς τη δύναμη κάποιου φωτός για να κάνεις πράματα.
Φως λένε πως βλέπουν και κάποιοι που έχουν "επιθανάτιες" εμπειρίες. (σημ. εγώ δεν είδα κανένα σκοτεινό τούνελ)
Πύρινο σώμα λέει και ο Λιακόπουλος ότι έχουν οι Ελοχίμ.
Όταν είχα πάει στην Ανάσταση μια φορά από συνήθεια, ακούγοντας τα λόγια του παππά κατάλαβα πως και ο Θεός από ότι φαίνεται έχει εμφανιστεί σύμφωνα με κάποιο ιερό κείμενο που διαβάζεται αυτή τη μέρα,πως έχει σώμα Πύρινο και Φωτεινό.

Τι είναι τέλος πάντων αυτό το φως ?
Εγώ είδα ένα φως αλλά δεν κατάλαβα τι ήταν. Το μόνο που κατάλαβα ήταν πως βγήκα απ το σώμα μου με μορφή φωτός,και πως ο υλικός κόσμος διαλύθηκε μπροστά μου και έτσι μπόρεσα να δω πίσω από αυτόν το μεγάλο φως, στο οποίο και πήγα.

Έχουν ζήσει/δει και άλλοι άνθρωποι πως αποτελούνται από φως ή το έχουν μέσα τους ?




Αν κάποιος έχει ακούσει ας μου πει παρακαλώ. Χρόνια προσπαθώ να βρω αν υπάρχει περιστατικό παρόμοιο σαν το δικό μου ή μια εξήγηση που να νιώσω πως είναι 100% αλήθεια.
Τι είναι τελικά το φως που βλέπουν τόσοι άνθρωποι ?
Και έχει τύχει μήπως,να το δουν και άλλοι και να το περιγράψουν,με το τρόπο που περιγράφω εγώ ?
τι είχες "πιει"
__________________
1. Σοφία πάντων κάλλιστον, η δε αμάθεια πάντων κάκιστον.
2. Μεταλαμπαδεύστε την Αλήθεια (Siècle des Lumières).
3. Η σοφία είναι η φρόνιμη και λογική εφαρμογή της γνώσης.
4. Όποιος ελεύθερα συλλογάται, συλλογάται καλά.
Απάντηση με παράθεση