Θέμα: Tρίτο Μάτι
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #7  
Παλιά 02-04-06, 11:52
Το avatar του χρήστη beetlejuice
beetlejuice Ο χρήστης beetlejuice δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 07-06-2005
Περιοχή: Athens
Μηνύματα: 4.903
Unhappy σταματουν οι στηλες του μορφου απο τ.μ και h.n

Για καθαρα προσωπικους λογους ο Χρηστος Μορφος ανακοινωσε σημερα μεσα απο τον δικτυακο του τοπο την αναστολη της επιμελειας των στηλων του "στο internet με τριτο ματι" (περιοδικο Τριτο Ματι ) και "Χρηστης βιβλιων" (περιοδικο Hellenic Nexus".

Πιο συγκεκριμενα η ανακοινωση αναφερει τα εξης:

«... κι εγώ θα φύγω, αλλά θα μείνουν τα πουλιά να κελαηδούν, θα μείνει ο κήπος με τα πράσινα δέντρα του και το πηγάδι...»

Στα μέσα Φεβρουαρίου 2006, και για καθαρά προσωπικούς λόγους, σταμάτησα να επιμελούμαι τις στήλες "Στο Internet με Τρίτο Μάτι", που δημοσιευόταν στο περιοδικό Τρίτο Μάτι από τον Ιανουάριο του 1999, και "Χρήστης Βιβλίων", που δημοσιευόταν στο περιοδικό Hellenic Nexus τα δύο τελευταία χρόνια. Τα 3/4 περίπου των κειμένων που δημοσιεύτηκαν σ' αυτά τα περιοδικά τα τελευταία χρόνια καθώς και κάποια παλιότερα, και "παράλληλα", κείμενά μου υπάρχουν στις σελίδες αυτού του ιστότοπου.

Όπως καταλαβαίνετε, η ενημέρωση αυτών των ιστοσελίδων και η συμπλήρωση κάποιων κενών τους θα γίνεται πια σποραδικά έως σπάνια. Για ο,τιδήποτε νέον ήθελεν προκύψει θα σας ενημερώσω σχετικά.

Ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ σε όλους εσάς που τα τελευταία έξι -σχεδόν- χρόνια, από το καλοκαίρι του 2000, επισκεφθήκατε αυτές τις σελίδες.



Κατα την ταπεινη μου αποψη ο Χ. Μορφος αποτελει εναν απο τους καλυτερους Ελληνες αναλυτες της ιστοριας και της επικαιροτητας. Η γλωσσα που χρησιμοποιει ειναι διεισδυτικη και ο λογος του ουσιαστικος και περιεκτικος.
Ηταν απο τους λιγους "ανεξαρτητους" συντακτες των περιοδικων αναζητησης γενικοτερα, που εξεφραζαν αυτο ακριβως που πιστευαν μετα απο βαθια ενασχοληση με τα ζητηματα που πραγματευοταν. Δεν ειχε καμια απολυτως σχεση με την πολιτικο-θρησκευτικη προπαγανδα - γραμμη, που δυστυχως αποτελει τη νεα απειλη των περιοδικων του χωρου.
Ευχομαι μεσα απο την καρδια μου να επιστρεψει οσο το δυνατον πιο γρηγορα.
__________________
EN TO ΠΑΝ

Ιδρυτικό μέλος και υπεύθυνος επικοινωνίας Gateway Team
Ιδρυτικό μέλος Κέντρου Αναζήτησης Πανεπιστημίου Αιγαίου
----------------------------------------
meta Journalist

Αγαλματένια Κρίνα

Μυθικισμός

Το πρόβλημα της ιστορικότητας του Ιησού

Δούρειος Ίππος (Β' έκδοση!)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 02-04-06 στις 11:56
Απάντηση με παράθεση