Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #215  
Παλιά 20-07-13, 18:18
Το avatar του χρήστη PUCK
PUCK Ο χρήστης PUCK δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-06-2005
Περιοχή: Ονειροπολία
Μηνύματα: 744
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Φυσικό δεν είναι; Για να δεχτεί η λογική μου την τυχαιότητα, έπρεπε προηγουμένως π.χ. να είχαν εμφανιστεί σπίτια τελειοποιημένα, χωρίς να έχουν επέμβει ανθρώπινα χέρια.
Επειδή αυτό ΔΕΝ έχει συμβεί, άρα η τυχαιότητα, αποδεικνύεται ότι δεν είναι τίποτα άλλο, παρά μία αστειότητα.
Δεν ισχύει η τυχαιότητα επειδή δεν έχεις δει σπίτια να χτίζονται από μόνα τους;
Πρέπει να παραδεχτώ ότι κάθε φορά δίνεις όλο και πιο απίθανες απαντήσεις. Δεν έχω σχόλιο επ' αυτού.
Όταν (και αν) ωριμάσεις περισσότερο, θα καταλάβεις τι έγραψες και θα γελάς.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Η περιγραφή της Αγίας Γραφής δεν είναι αυθαίρετης επινόησης, διότι είναι αποδεδειγμένη. Όσο και να αντιδράς φίλε PUCK.
Ναι, έχεις δίκιο εδώ. Μάλιστα θα σε συμβούλευα να ψάξεις στο διαδίκτυο (youtube και torrent sites), οτιδήποτε σχετικό με "caesar's messiah".
Πραγματικά θα εκπλαγείς με το πόσο δίκιο έχεις περί "μη-αυθαίρετης" επινόησης, της Καινής Διαθήκης κυρίως.
Όσο για την Παλαιά, τα είπαμε. Εφόσον θεωρείς αληθινή την εβραϊκή μυθολογία και περνάς καλά με αυτό, καλά κάνεις.
Εύχομαι σύντομα να βγεις και για μπύρες με τον Μίκυ Μάους και τον Γκούφι.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vassilis_1 Εμφάνιση μηνυμάτων
Εκτός και αν δεν έχει άγνοια, έχοντας απάντηση στο ερώτημα αυτό.
Αν συμβαίνει όμως να έχει απάντηση, με ενδιαφέρει πολύ να την διαβάσω.
Απαντήσεις έχεις πάρει αλλά τις απορρίπτεις, καθώς, δεν πληρούν τα θρησκευτικά αγκυλώματα που έχεις.
Δεν είσαι ανοικτός ερευνητής, είσαι κολλημένος χριστιανοταλιμπάν. Καλά κάνεις, αφού γουστάρεις,
αλλά εγώ δεν θα μπω στο τριπάκι να σου δώσω άλλες απαντήσεις που θα πέσουν στο ντουβάρι που έχεις χτίσει μέσα σου.
Αν αλλάξεις, τα ξαναλέμε.
Απάντηση με παράθεση