Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #211  
Παλιά 11-10-08, 12:42
Elise Carrington Ο χρήστης Elise Carrington δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-02-2007
Μηνύματα: 163
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r
Και αυτό μπορεί να συμβαίνει αλλά και πάλι οι χρονολογίες (90.000 ή 900.000) είναι λίγο ξεκάρφωτες και εξηγούμαι: Η περιόδος που αναφέρεις, ανήκει στην Πλειστόκαινο εποχή που σημαίνει ότι η Ατλαντίδα και να υπήρχε θα καλυπτόταν από πάγους. Ένα το κρατούμενο. Να σημειωθεί ότι η εξέλιξη του Homo sapiens συνέβει κάπου μεταξύ 400.000 με 250.000 χρόνια πριν. Άρα το 900.000 χρόνια πριν είναι πολύ τραβηγμένο. Δύο τα κρατούμενα.
Τα συμπεράσματα δικά σου.
OK, καταρχην, οπως ανεφερα και παραπανω το "9" στο "9.000" του Πλατωνα κατι μου κανει... ειναι μια διαισθηση... αλλα πολλες φορες στην ζωη αλλα και την επιστημη ενα προαισθημα προηγειται μιας μεγαλης ανακαλυψης...

Εκανα καμποσα μαθηματα γεωλογιας περυσι και αν και δεν ειχα χρονο να εμβαθυνω οσο θα ηθελα απο τα λιγα που εμαθα και τα πολλα που συζητησα με την καθηγητρια μου, εφτασα στο συμπερασμα οτι ετσι οπως ειναι διατυπωμενες οι θεωριες της γεωλογιας και των συγγενων επιστημων αφηνουν αρκετα κενα και παραθυρακια για καινουργιες θεωριες που θα ανατρεψουν τις σημερινες... Βαση λοιπον των στοιχειων που εχουν στα χερια τους οι επιστημονες αυτη τη στιγμη δεν ειναι απιθανο να υπηρχε ενα πολυ πιο εξελιγμενο ειδος στον πλανητη γυρω στο 900.000 π.Χ. Αυτο για να πω την αληθεια μου φαινεται πιο λογικο και πιθανο απο το 90.000 π.Χ χωρις αυτο να σημαινει οτι αποκλειω την δευτερη ημερομηνια(δεν μπορουμε να ειμαστε σιγουροι σε πιο βαθμο οι παγετωνες καλυπταν τα παντα...)

Απο την αλλη, υπαρχει και η πιθανοτητα του 9.000.000 π.Χ... Το ψαχνω ακομα το ολο θεμα αλλα που θα μου παει... Ι 'll get there.
__________________
"There's no use trying," she said, "one can't believe impossible things."

"I daresay you haven't had much practice," said the Queen. "When I was your age, I always did it for half-an-hour a day. Why sometimes I believed as many as six impossible things before breakfast!"


-------------------------------------------



www.calliope-iris.net

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Elise Carrington : 11-10-08 στις 12:44
Απάντηση με παράθεση