Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #25  
Παλιά 17-02-08, 11:15
Το avatar του χρήστη agaliarep
agaliarep Ο χρήστης agaliarep δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 09-08-2005
Περιοχή: Mandri
Μηνύματα: 1.621
Προεπιλογή

Αγαπητέ μου ^Nocturnal^, προφανώς και δεν περίμενα να μείνει ανοικτό το θέμα για να πω κάτι στην Αντωνία όσο αναφορά εμένα, αλλά δεν περίμενα και να κλειδώσει γιατί δεν έχει κάτι να προσφέρει. Με ποια λογική κρίνεται εάν ένα θέμα έχει να δώσει ή όχι; Και στην τελική ακόμα και να μην πρόσφερε τίποτα, γιατί να μην μπορεί κάποιος να εκφράσει δημόσια την συμπάθεια του για κάποιον ή γενικά τα συναισθήματα του; Να θυμίσω ότι στην ίδια περίπτωση της mika το θέμα κλειδώθηκε εξαρχής και κανείς δεν είπε τίποτα.

Για τα θέματα γενικά που κλειδώνονται.
Για το θέμα του Χριστόδουλου επικοινώνησα με τον Μιχάλη και με τον Solon και οι δύο μου συνέστησαν υπομονή και έκανα, ούτε είχα σκοπό να πω τίποτα παραπάνω κάνοντας υπομονή, δεν έχω την φήμη του υπομονετικού ανθρώπου, μάλλον το αντίθετο, αλλά αυτό το νέο κλείδωμα ήταν η αφορμή για να εκφράσω την πάγια άποψη μου για λιγότερα κλειδώματα, όπως και μπαν άλλες φορές.
Δεν λέω ότι θα πρέπει ο καθένας να γράφει ότι θέλει και με όποιο τόνο θέλει και με ότι βρισιές του κατεβούν στο μυαλό. Αλλά όπως έχω εκφράσει την άποψη μου παλιότερα σε διαχειριστή δεν μπορεί να “κλειδώνεται” το δικαίωμα κάποιου να απαντήσει, να εκφραστεί σε κάποιο θέμα, πολύ περισσότερο μάλιστα όταν αυτός δεν έχει καμία σχέση με το κλείδωμα του θέματος. Δεν είχα σκοπό να γράψω κάτι στο θέμα για τους Εβραίους, αλλά η όλη η συζήτηση με είχε προβληματίσει οδηγώντας με να ρωτήσω και να μάθω κάποια πράγματα, δυστυχώς δεν μου δόθηκε η ευκαιρία να γράψω κάτι ακόμα και να ήθελα.

Δεν θέλω έκπτωση στο τι γράφεται και στον τρόπο που γράφεται στο φορουμ, αλλά θέλω να μπορώ και να μπορεί ο καθένας να γράφει όποτε το επιθυμεί. Δεν μπορεί επειδή κάποιοι ξεφεύγουν κάθε λίγο και λιγάκι, να κλείνουν θέματα και να μην ανοίγουν… Μια γρήγορη αναζήτηση στην κατηγορία που βρισκόμαστε, αυτή της κριτικής, θα δεις κάποια θέματα τα οποία κλειδώθηκαν για “λίγο”…
Δεν πιστεύω ότι το “θάψιμο” των θεμάτων είναι ο καλύτερος τρόπος για να ηρεμούν τα πράγματα.

Δεν αμφισβητώ αυτό που λες ότι “καταφέραμε και φτάσαμε, νομίζω, σε ένα πολύ καλό επίπεδο συντονισμού” αλλά εχθρός του καλού είναι το καλύτερο στην περίπτωση με την σημαία, σύμβολο κτλ. το θέμα κλειδώθηκε για να ηρεμήσουν τα πράγματα (από τον Μιχάλη θυμίζω) και μετά ξεκλειδώθηκε (από τον Μιχάλη) για να συνεχιστεί η συζήτηση όπως και έγινε. Δεν έχω να κάνω καμία παραπάνω πρόταση από αυτά που θεωρώ αυτονόητα, τα θέματα που κλειδώνονται να ξεκλειδώνονται κάποια στιγμή και όχι να τα αφήνουμε να αραχνιάζουνε στο όνομα της ηρεμίας. Να οριστεί ένας λογικός χρόνος που να μένει ένα θέμα κλειστό και μετά να ξανανοίγεται για να μπορεί να συνεχιστεί ο λόγος ο οποίος είμαστε εδώ μέσα… ο διάλογος. Δεν μπορώ να καθορίσω αυτόν τον χρόνο, αλλά σίγουρα δεν νομίζω ότι μπορεί να είναι πάνω από μία εβδομάδα. Στο θέμα του μπαναρίσματος του Black τέθηκε ένα όριο, είπατε και σωστά θα μείνει μπαναρισμένος για τόσο χρόνο και έτσι και έγινε, για ένα θέμα δεν μπορεί να γίνει κάτι τέτοιο;
Και τέλος τα κλειδώματα να γίνονται σύμφωνα με τους κανόνες του forum και όχι γιατί κάποιος αποφάσισε ότι κάποιο θέμα δεν έχει να προσφέρει κάτι. Και μην μου πείτε ότι ήταν εκτός θέματος σε σχέση με το forum γιατί στην τελική εάν δεν θέλατε να γίνονται σχόλια για την αποχώρηση να το κλειδώνατε εξαρχής. Είχε γίνει λέει chat… καλά εδώ σας πείραξε; Όταν γράφουμε σχόλια για κάποια συνάντηση τι γίνεται; Όταν γράφουμε σχόλια για κάποια ομιλία τι είναι; Όταν γράφουμε σχόλια για κάποια εκδρομή τι είναι;

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη agaliarep : 17-02-08 στις 11:16