Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #27  
Παλιά 18-02-08, 15:13
Το avatar του χρήστη tsilof
tsilof Ο χρήστης tsilof δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2005
Περιοχή: Κάτω από το βουνό των Θεών
Μηνύματα: 730
Προεπιλογή

Τις απόψεις μου για το θέμα των κλειδωμάτων τις έχω πει κατα καιρούς σε αντίστοιχα threads.
Θα θελα να μοιραστώ κάποιες σκέψεις μου μαζί σας.
Διακρίνω μία αντιμετώπιση από κάποια μέλη, όταν κλειδώνεται ενα θέμα τους, παρότι υπάρχουν οι απαραίτητες και στα πλαίσια των όρων συμμετοχής διευκρινήσεις, λες και οι συντονιστές είναι οι μπάτσοι και ψάχνουν να βρουν τα πράσινα παπούτσια

Υπενθυμίζω πως είμαστε κατά κύριο λόγο μέλη του Μεταφυσικού και απλά κάποιες φορές επεμβαίνουμε για την ομαλή διεξαγωγή των συζητήσεων.

Τόσο απλά.

Από την άλλη, μιας και θα μουν άδικος αν δεν το επισημάνω, εννοείται ότι έχουν γίνει και λάθη από την πλευρά των συντονιστών (όσο τουλάχιστον είμαι και γω προσωπικά) αλλά και παλιότερα και σίγουρα θα υπάρξουν και στο μέλλον. Το θέμα όμως για μένα δεν είναι εκεί.

Βασικό συστατικό όμορφων συζητήσεων και "πολέμου" επιχειρημάτων είναι η καλοπροαίρετη διάθεση , για τον επιπλέον λόγο της δυσκολίας της ανταλλαγής απόψεων μέσω πλήκτρων.

Δυστυχώς, κατα καιρούς αυτή η διάθεση δεν υπάρχει και δημιουργούνται όλα αυτά τα προβλήματα.

Στην κοινότητα δεν υπάρχουν πολίτες και ασφαλίτες, υπάρχουν μονάχα υγιή μυαλά με καλοπροαίρετη διάθεση και αγάπη για το μεταφυσικό -και όχι μόνο.

Κλειδώνεται ένα θέμα και κάποιοι κάνουν λες και τους προσαγάγουν για φόνο δευτέρου βαθμού.

Δεν ξυπνάμε μια μέρα και λέμε "σήμερα" θα κλειδώσω τον tsilof, τον agaliarep, το mpizeli για να τους σπάσω απλά και μόνο τα νεύρα ,με σκοπό την τηλεθέαση...

Μονάχα συντονίζουμε και προσπαθούμε να βρούμε χρόνο να συμμετάσχουμε και στις συζητήσεις που μας ενδιαφέρουν.
Δε ξέρω, τι άλλο να πω. (Μάλλον θα μπορούσα να γράψω πολλά περισσότερα, αλλά δε θα χει νόημα.)

Ηρεμία παιδιά, it just a forum.
__________________
Quid tibi opus est, ut sis bonus? Velle!


blog:
mantri


blog:
adioristos


radio station
dRadio


Τα καλύτερα έρχονται ! ! !