Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #13  
Παλιά 13-02-06, 22:51
Το avatar του χρήστη Mordiel
Mordiel Ο χρήστης Mordiel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-04-2004
Περιοχή: Paleville
Μηνύματα: 226
Thumbs up

Παράθεση:
μου ανέφερε ότι στην πραγματικότητα η αδερφή μου είχε κυοφορήσει δίδυμα. Το έμβρυο που θα γινόταν Γιωργάκης, όμως, είχε αποσπάσει το μεγαλύτερο μέρος της εμβρυοπλακουντιακής κυκλοφορίας και είχε αναπτυχθεί σε βάρος του άλλου εμβρύου, το οποίο πέθανε στη μήτρα και αφαιρέθηκε κατά την καισαρική τομή.
Κάτι παρόμοιο είχα συναντήσει και κάπου αλλού παλιότερα (δεν θυμάμαι την πηγή), αλλά και στο Dark Half του Stephen King αναφερόταν κάπου ότι στην αρχή αρχίζουν να δημιουργούνται δύο έμβρυα αλλά στην πορεία επικρατεί το ένα και απορροφάται το άλλο.
Και έχω την απορία: αυτό είναι αλήθεια ή είναι απλώς ένα αποκύημα της φαντασίας;

Είναι ενδιαφέρον Μιχάλη, ο τρόπος που συνδέεις την περίπτωση των κηλίδων με κάποια αποσπάσματα των γραφών και των κρυμμένων μηνυμάτων που περιέχουν τα οποία, όπως λέει και εκείνη η γυναίκα που συμβουλεύονται ο γιατρός και η αδερφή του, μπορούν να διακρίνουν μόνο οι μυημένοι (είναι και αυτό με τις παρατηρήσεις στην εικόνα του Μιχαήλ στην αρχή).
Καλό επίσης και το σημείο της ιστορίας όπου γίνεται λόγος για πειράματα και διαδικασίες ευγονικής που συνδυάζουν την επιστήμη με αστρολογία και αποκρυφισμό.
Και όσο για το τελείωμα της ιστορίας, δεν ξέρω τι να πω. Η εξέλιξη είναι ολοφάνερη. Όλο και περισσότεροι έχουν αρχίσει να μαγνητίζονται από αυτό που γίνεται εδώ.


Παράθεση:
Θεοποιήθηκαν από παλιά κάποιοι από τους φέροντες τις Κηλίδες (ένας από αυτούς αναφέρεται στο "κρυμμένο χωριό")
«Κρυμμένο χωριό», αχα … Οπότε κι άλλη ιστορία!



ΥΓ1: Ωραία τα smilies, Antonia

ΥΓ2: Πρόσφατα έβλεπα το Constantine και δεν μπόρεσε να μην μου έρθει στο νου μια ομοιότητα ορισμένων πραγμάτων, μιας και εκεί γίνεται μια μεγάλη διαμάχη (χωρίς απαραίτητα να γνωρίζει ο κόσμος) και οι δύο πλευρές με τους ενδιάμεσούς τους χρησιμοποιούν πλάγιους τρόπους, εκτός βέβαια από κάποιους που έχουν αρχίσει να παρεκτρέπονται. Είχε κάποιο ενδιαφέρον.
__________________
I would spread my clothes beneath your feet
But I am poor, and have no clothes.
I have spread my dreams beneath your feet;
Tread softly, for you tread on my dreams.


- William Butler Yeats
Απάντηση με παράθεση