Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 10-10-10, 14:58
Συνοδινός Ο χρήστης Συνοδινός δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Μηνύματα: 210
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αν φανταστείς δύο σωματίδια των -18, κολλημένα, ανάμεσά τους περνούν, ας πούμε τα σωματίδια των -42 σαν να βρίσκονταν τα -18 το ένα στη γη και το άλλο στην σελήνη. Ενώ από μία σειρά σωματιδίων την σκέψης, δηλαδή μία συχνότητα, δεν περνά τίποτα. Πως σου φαίνεται αυτό;
Έχω μείνει άγαλμα..!
Και για σκέψου, ότι το σωματίδιο της σκέψης, το σκεπτόνιο -και θα μου επιτρέψεις να έχω την χαρά να γίνω εγώ ο νονός του σωματιδίου αφού δεν έχει όνομα- είναι πιο μικρό και από το μήκος του Πλανκ.
Πιο μικρό και απο το έσχατο όριο του κόσμου μας. Πιο μικρό και από την πρώτη στιγμή δημιουργίας του κόσμου. Αφού το μήκος πλανκ έχει μέγεθος 10 στην -35, ενώ το σκεπτόνιο 10 στην -60.
Φοβερό..!
Βρίσκεται δε, πιο μακριά και από το τοίχος του Πλανκ.
Σχεδόν πάνω σ΄αυτό. Πίσω από τις απαρχές του σύμπαντος. Εκεί που ο κόσμος μας δεν έχει πια νόημα. Για σκέψου, τα σκεπτόνιά σου, απέχουν από εσένα πάνω από 13 δισεκατομμύρια χρόνια.
Δεν είναι συγκλονιστικό..;
Ας πούμε ότι ταξιδεύουν με την υπέρτατη ταχύτητα. Την ταχύτητα του φωτός.
Δηλαδή, τα σκεπτόνιά σου δεν έχουν φτάσει ακόμη σε σένα. Βρίσκονται καθοδόν. Θα φτάσουν στον κόσμο μας μετά από μερικά δισεκατομμύρια χρόνια.
Εκπληκτικό..!
Βέβαια, αφού τα σκεπτόνια βρίσκονται στο μήκος του πλανκ, λίγο πιο πίσω βρίσκονται και τα σωματίδια της μνήμης. Θα μου επιτρέψεις να τα βαφτίσω κι αυτά εγώ. Τα ονομάζω "μνημόνια". Αφού χωρίς μνημόνια, δεν έχουμε σκεπτόνια. Άρα υπάρχουν κι αυτά.
Σκέψου, (αλλά με τι να σκεφτείς..) ότι οι πληροφορίες σου δεν έχουν φτάσει καν στα μνημόνιά σου. Οι πληροφορίες σου θα φτάσουν μετά από δεκαπέντε δισεκατομμύρια χρόνια στα μνημόνιά σου. Και αμέσως μετά, τα σκεπτόνια, αφού επεξεργαστούν τα μνημόνια, θα κάνουν το μεγάλο ταξίδι για τον κεφάλι σου. Άλλα δεκαπέντε δισεκατομμύρια χρόνια.
Πως σου φαίνεται αυτό..;
Παράθεση:
Δεν θα βρεις στοιχεία, επειδή δεν έχουν ανακοινωθεί επίσημα.
Ρε ποιόν δουλεύεις..; Εμας ή τον εαυτό σου..;
Στις 24-12-2008 (πριν δυο χρόνια) έλεγες:
"Κάποιοι ερευνητές είπαν ότι το σωματίδιο της σκέψης είναι 10 στην -43..."
Δυο χρόνια μετά δεν έχει ανακοινωθεί επίσημα τίποτα..;

Παράθεση:
Το -60 είναι τα πιο πρόσφατα αποτελέσματα, πριν 3-4 μήνες.
Στις 29-06-2010 (πριν τρεις μήνες δηλαδή) έλεγες:
"Το μικρότερο σωματίδιο πρέπει να είναι αυτό της σκέψης. Θυμάμαι τον αριθμό 10 στην -42..."
Κάτι δεν πάει καλά με σένα...

Παράθεση:
Η πληροφορία δόθηκε από κάποιον φυσικομαθηματικό αλλά δεν μπορώ να πω όνομα επειδή ήταν σε προσωπικό επίπεδο.
Α, έτσι..! Για μεγάλο ντριμπλαδόρο σε κόβω.

Παράθεση:
Έχεις ακούσει για την συχνότητα σκέψης που μετακινεί πέτρες;
Πως... Έχω ακούσει.

Παράθεση:
Σου φαίνονται λογικά;
Ασφαλώς όχι.
Έχω την εντύπωση ότι ζεις σε έναν φανταστικό κόσμο. Νομίζεις ότι οτιδήποτε μπορείς να φανταστείς (βάση της θεωρία σου) αυτό θα γίνει πραγματικότητα. Ότι η σκέψη σου επιδρά στην ύλη, δηλαδή.
Έτσι, η Ονειρούπολη έχει γίνει μια πραγματικότητα για σένα. Αλλά βεβαίως όχι για μας.



Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Συνοδινός : 10-10-10 στις 15:00
Απάντηση με παράθεση