Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #431  
Παλιά 05-03-12, 23:40
lmike Ο χρήστης lmike δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-12-2010
Μηνύματα: 245
Προεπιλογή

Φίλε ΟΠΑΒ δεν είχα πρόθεση να φανώ αγενής. Οπότε ζητώ συγνώμη…

Τα υπόλοιπα τύπου, νομίζω ότι ξέρω ποιο πολλά από τους άλλους και ότι τα έχω διαστρεβλώσει μπερδέψει κ.λ.π. που λες, τα προσπερνώ.

Ας τα πάρουμε από την αρχή.

Ο άνθρωπος είναι πολυδιάστατο ον, το αστρικό του σώμα δεν είναι το μόνο ενεργειακό του σώμα. Έχει και άλλα 3. Το πρώτο μετά το φυσικό του σώμα είναι το αιθερικό, το δεύτερο είναι το αστρικό ή συναισθηματικό, το τρίτο είναι το νοητικό και το τέταρτο είναι το πνευματικό. Για να μην γράφω για το κάθε ένα ξεχωριστά και γεμίσω το ποστ δες εδώ, μην δόσεις σημασία στην σελίδα, απλά σε αυτήν τα περιγράφει όπως θα τα περιέγραφα και εγώ.

Όπως θα παρατήρησες αναφέρει και τα τσάκρα ή αλλιώς ενεργειακά κέντρα, για αυτά μπορείς να δεις εδώ. Όπως είπα και πριν μην δίνεις σημασία στην σελίδα, το τονίζω γιατί δεν έχω καμιά σχέση με αυτήν ούτε και με αυτό που παρουσιάζει εκτός από αυτά τα δυο θέματα τα οποία απλά ταιριάζουν στην δικιά μου "γνώση".

Μέχρι τώρα είπαμε τι είναι ένας άνθρωπος. Είναι και άλλα απλά αυτά αρκούν, μην ξεφύγουμε και από το θέμα.
Τα παραπάνω είναι απαραίτητη γνώσει που πρέπει να έχει κάποιος. Οι περισσότεροι και κάτι παραπάνω, δεν έχουν καν γνώσει για το φυσικό τους σώμα. Όποτε τι αστρική προβολή να κάνουν? Είναι σαν να στείλεις το παιδί σου μετά το νηπιαγωγείο στην τρίτη δημοτικού…
Η διαφωνία μου μαζί σου είναι ότι την προτείνεις στον οποιονδήποτε, γι αυτό και στο προηγούμενο ποστ μου, περιέγραψα τα αρνητικά του αστρικού.

Η ώρα είναι περασμένη, ας συνεχίσουμε αύριο...

c.r
Όλα τα αρνητικά συναισθήματα = Όταν θυμώνουμε δημιουργούμε ένα αρνητικό συναίσθημα, όταν ζηλεύουμε το ίδιο, όπως και όταν έχουμε φοβίες, νιώθουμε αδικημένοι κ.λ.π… Όλα αυτά τα συναισθήματα που βιώνουμε αποθηκεύονται στο αστρικό μας σώμα. Το αστρικό σώμα είναι ο συναισθηματικός μας κόσμος στην κυριολεξία.

Το δεύτερο είναι πολύ μεγάλο θέμα. Περιληπτικά θα σου πω ότι το αστρικό πεδίο βρίσκεται στα χαμηλότερα επίπεδα της 4η διάστασης. Αν έχεις ακούσει για βαμπίρ δαιμόνια κλπ, κατοικούν ακριβός σε αυτό το επίπεδο, το αστρικό. Γενικά ότι έχει αποκοπεί από το "Θειο" δεν μπορεί να πάει υψηλότερο από το αστρικό. Οπότε δεν μπορούν και να πάρουν ζωτική ενέργεια από αυτό (Θειο). Ο μόνος τρόπος να επιβιώσουν και να τραφούν είναι η αδυναμίες των ανθρώπων. Φοβίες κυρίως.

Ασφαλώς όλα αυτά είναι θεωρητικά όπως και όλα τα παραπάνω όπως και η αστρική προβολή. Για πολλούς όμως είναι πραγματικότητα…

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lmike : 05-03-12 στις 23:42
Απάντηση με παράθεση