Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #363  
Παλιά 08-12-10, 13:46
Το avatar του χρήστη Archangelic
Archangelic Ο χρήστης Archangelic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-02-2004
Περιοχή: θεσσαλονίκη
Μηνύματα: 174
Προεπιλογή

"Όταν κάποιος δεν έχει την παραμικρή ιδέα και προσπαθεί να κάνει αστρική προβολή, είναι σαν ένα παιδί να πάει στην δευτέρα τάξη δημοτικού χωρίς να έχει πάει πρώτη. Τα μαθήματα θα του πέσουν πολύ δύσκολα, ακατανόητα θα είναι. Έτσι είναι και αυτό. Υπάρχουν πολλά πράγματα που πρέπει να γίνουν πριν και αυτό για την δική του ευκολία... "

Συμφωνώ απόλυτα .
Απλά η δική μου άποψη είναι πως εαν κάποιος δεν είναι "αστροπερπατητής" (έτσι νομίζω λέγονται και αν κάνω λάθος συγνώμη) εκ "φύσεως" , ας πούμε , είναι ανούσιο να προσπαθήσει να γίνει .
Γιατί θα μου πεις τώρα .
Γιατί πάλι κατά την άποψή μου και θα του πάρει πολύ περισσότερο χρόνο για να καταφέρει κάτι που οι άλλοι το κάνουν ακούσια τις περισσότερες φορές και γιατί ίσως ποτέ να μην φτάσει στο τελικό επίπεδο , εαν υποθέσουμε πως έχει κάποιο τελικό επίπεδο , που θα φτάσουν οι άλλοι , λόγο περιορισμένου του χρόνου πάνω στη γη (αν σκεφτείς πως κάποιος που δεν το έχει σαν "προσόν" και απλά το επιδιώκει γιατί τον ελκύει σαν ιδέα , και χρειάζεται να προσπαθήσει πολύ περισσότερο απο τους υπόλοιπους , τότε αυτό που λέω για περιορισμένο χρόνο στη γη έχει μια βάση και λογική - στο δικό μου μυαλό πάντα) .

Φίλε γιάννη , πολύ ωραίες οι ερωτήσεις σου και πολύ θα ήθελα να σου απαντήσω . Αλλά μιας και δεν είμαι ένας απο αυτούς τους ανθρώπους που την αστρική προβολή την έχουν για πλάκα , είμαι η πλέον αναρμόδια για να σε διαφωτίσω .

Εδώ που τα λέμε ακόμα και αυτοί που το έχουνε ψωμοτύρι υπάρχει μεγάλη ( όχι απλά μεγάλη αλλά ίσως και το πιο πιθανό ) περίπτωση να μην ξέρουν να σου απαντήσουν σε καμία απο αυτές .

Καλή τύχη πάντως στην αναζήτησή σου και αν βρείς κάτι είσαι ευπρόσδεκτος να το μοιραστείς μαζί μας .
__________________
Say What You Mean And Mean What You Say

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Archangelic : 08-12-10 στις 13:48
Απάντηση με παράθεση