Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #16  
Παλιά 15-03-06, 10:47
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Προεπιλογή

Αγαπητέ Παθοκτόνε,

δεν μπορώ να γίνω κακιά μαζί σου (όπως και με τους περισσότερους άλλωστε), αλλά νομίζω ότι γίνεσαι ερυστικός και ολίγον επιθετικός στα μηνύματά σου. Ο καθένας έχει την άποψή του για όλα τα θέματα και δεν μπορείς εσύ να κρίνεις αν είναι σωστή ή όχι. Επίσης, δεν ξέρεις καν τι έχω ζήσει στη ζωή μου, όπως κι εγώ για σένα. Θα μπορούσα να πω πολύ εύκολα, κρίνοντας απ' όσα έχεις γράψει κατά καιρούς, ότι δεν έχεις έρθει ποτέ σε σαρκική επαφή. Ξέρεις τι μπορεί να σημαίνει αυτό για όσους το έχουν κάνει; Ότι δεν έχεις ζήσει τίποτα! Εσύ λες ότι τέτοιες απολαύσεις (βασικά δεν ξέρω καν αν αυτό εντάσεται σε αυτές για σένα) είναι παρορμητισμός! Τέλος πάντων...

Συγνώμη αν κάνω λάθος για το τι λέει η εκκλησία για τη νηστεία, τι πρέπει να τρώμε και τι όχι, αλλά εγώ είπα πώς έχουν τα πράγματα σήμερα. Δεν ξέρω πώς καταλήξαμε στο να λέμε νηστεία και να καταλαβαίνουμε ψωμί, ελιές, ταραμά, χαλβά κ.ά. Πάντως έτσι είναι! Ίσως στα μοναστήρια οι μοναχοί να ξέρουν καλύτερα την έννοια, όμως στις μεγαλουπόλεις και στα χωριά, οι πιστοί αυτό κάνουν. Δεν τρώνε για 40 μέρες κάποιες τροφές και τι μ' αυτό; Αγαπητέ μου, δε νομίζω ότι το φαγητό θα μας κάνει καλύτερους. Το μυστικό κρύβεται αλλού. Μέσα μας.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Παθοκτόνος
Mon Dieu! Δεν είναι έτσι αγαπητή μου το ρηθέν!..Το οποίο,όπως μας το δίδετε,τι σημαίνει;Κάθε μέτρο είναι άριστο;;;..Δυστυχώς δεν αφιερώνουμε καθόλου χρόνο για να σκεφθούμε τη σήμερον...
Αφού με τόση ευγένεια λέτε ότι δεν ξέρω που παν τα τέσσερα, δώστε μου τα φώτα σας!

Υ.Γ.: Η μουσική που ακούτε, αν κρίνω από τους καλλιτέχνες που χρησιμοποιείτε για να περάσετε τα μηνύματά σας, είναι έντεχνο-ροκ. Μήπως το ροκ λοιπόν, έχει έρθει σε ρήξη κάμποσες φορές με την εκκλησία και τους εκπροσώπους της; Μήπως θα έπρεπε να προσέχετε ποιους καλλιτέχνες διαδίδετε; Ο κύριος Παπακωνσταντίνου, δε νομίζω ότι εκφράζει τις απόψεις σας. Ή απλά δανίζεστε τους στίχους τους και τίποτα παραπάνω;
__________________
Εις το επανιδείν...
Απάντηση με παράθεση