Θέμα: Έτος 2012
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #279  
Παλιά 21-06-08, 08:31
Το avatar του χρήστη Dark Sun
Dark Sun Ο χρήστης Dark Sun δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2007
Περιοχή: Byron
Μηνύματα: 23
Cool

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bilibakos
Φιλε dark sun, αν δεν εχεις κατι να γραψεις για το θεμα καλυτερα να μην γραψεις τιποτα...
Και αυτο το μυνημα δεν απευθυνεται μονο σε εσενα, αλλα σε ολους οσους γραφουν κατι ετσι για να γεμισει το φορουμ. Μυνηματα τυπου <<αφηστε μας στην ησυχια μας>> δεν βοηθανε κανεναν που ψαχνει την αληθεια. Αυτοι που πραγματικα ψαχνουν παιρνουν σαν δεδομενο οτι δεν ξερουν τιποτα εξ'αρχης, εκτος απο τους νομους των μαθηματικων και της φυσικης. Δεν θα πιστεψω οτι ο ανθρωπος απεκτησε συνειδηση και λογικη απο τοτε που μας αφησε ιστορια γραπτη. Μου φτανουν οι σπηλαιογραφιες, οι οποιες <<μιλανε>> απο μονες τους. Οσο για τους Μαγιας, δεν ηρθε ποτε το τελος τους. Ναι μεν ο Pizarro τους βρηκε σε κατασταση εμφυλιου και τους κατεκτησε πολυ ευκολα, αλλα ακομα υπαρχουν πολλοι Μαγιας ακομα στον πλανητη, και δη στην Αμερικη και στο βουνο Σαστα, οπου περιμενουν τη... δικη τους <<αφυπνιση>>!
Παντα φιλικα...
Εάν δεν σου αρέσει η άποψή μου μην την δέχεσαι και μην μου λες ότι έγραψα απλά για να γράψω, κατέθεσα την άποψή μου εάν δεν το κατάλαβες να στο εξηγήσω λοιπόν για να μην γίνονται παρερμηνεύσεις.
Κάποιοι λένε ότι το12 θα γίνουν κατακλυσμοί. Δεν το πιστεύω.

Κάποιοι λένε ότι θα πέσει μετεωρίτης και θα καταστραφεί η γη. Δεν το πιστεύω, όχι ότι είναι απίθανο να συμβεί, απίθανο θεωρώ να ξέρουν το πότε.

Κάποιοι λένε για παλινόστηση των δημιουργών μας. Δεν το πιστεύω.

Οι μάγιας σταματάνε τις προφητείες τους στο 2012, αυτό δεν σημαίνει ότι θα έρθει και το τέλος του κόσμου.

Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα 3ου παγκοσμίου πολέμου, με πιθανή χρήση πυρηνικών με αποτέλεσμα την καταστροφή του πλανήτη μας . ΑΥΤΟ ΠΙΣΤΕΥΩ.

Τι είναι αυτό που δεν κατάλαβες και δεν σου άρεσε λοιπόν? Εκτός και αν ξαφνικά απαγορεύεται να λέμε την γνώμη μας.
Θα γράφω ότι με εκφράζει και όπως με εκφράζει χωρίς να απολογούμαι σε κανεναν, αρκεί εννοείται να μην προσβάλλω κάποιον.

Αυτά τα λίγα, ευχαριστώ.
__________________
In the kingdom of the Blind, the One Eyed are Kings
Απάντηση με παράθεση