Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #79  
Παλιά 20-09-06, 13:17
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Καταρχήν άρες μάρες κουκουνάρες λες εσύ γιατί οι "ενδείξεις" πάνω στην οποία στηρίζεται όλη η ουφολογία είναι μόνο αυτές οι περίφημες θεάσεις.
Να διαβάζεις ξέρεις? Αν ξέρεις διάβασέ μου λίγο τον τίτλο του θέματος και μετά ξανασυζητάμε.
Παράθεση:
Ξέρεις πόσες φιλοσοφίες μπορώ να σου πω εγώ μετά;άπειρες.
Πές μου όσες θες, εμείς όμως τώρα για αυτή την συγκεκριμένη συζητάμε και αφού δεν σε ενδιαφέρει, σε παρακαλώ να μην ποστάρεις στο θέμα. Αν σε ενδιαφέρει, το θέμα αλλάζει.
Παράθεση:
"ο άνθρωπος πήγε στον άρη-οι εξωγήινοι δεν ξέρουμε αν πήγαν στον άρη,γιατί δεν έχουμε θεάσεις ούφο στον άρη<=> οι άνθρωποι είναι ανώτεροι τεχνολογικά από τους εξωγήινους.Μπράβο καταπληκτική λογική.
Δική σου είναι, κρίνε την όπως θες...
Εγώ άλλο σου είπα και εσύ αλλιώς το ερμηνεύεις. Αν είσαι σε ένα νησί και δεν ξέρεις να φτιάχνεις καράβια και σε επισκεφθεί κάποιος που ξέρει, δεν είναι τεχνολογικά ανώτερος από σένα? Φυσικά και είναι. Ε λοιπόν αυτό ισχύει και για πιθανούς εξωγήινους επισκέπτες.
Παράθεση:
Οι πλανήτες υπάρχουν και είναι τόσοι πολλοί γιατι καθένας από αυτούς είναι κατοικητήριο κάθε ψυχής ανθρώπου και έχουν διαφορετικότητα μεταξύ τους ανάλογα με την διαφορετικότητα των ανθρώπων.Και άντε μετά να μου αποδείξεις το αντίθετο.
Για αυτές τις "πατάτες" έχει αναπτυχθεί και χρησιμοποιείται η λεγόμενη λεπίδα του Όκκαμ.entia non sunt multiplicanda praeter necessitatem= entities should not be multiplied beyond necessity. Η οποία λέει ότι θεωρία αυτή πρέπει να απορριφθεί...
Απάντηση με παράθεση