Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #260  
Παλιά 18-12-06, 18:43
Tianeys Ο χρήστης Tianeys δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 18-12-2006
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Οχι μόνο δεν υπήρξε αλλα οι "Δημιουργοί της νέας αυτης θρησκείας " εφτιαξαν αποδείξεις ελλείψει αποδείξεων.

Δεν εχετε παρα να διαβάσετε για το γράμμα του Τάκιτου όπου ναι μεν αναφέρει το ονομα ιησούς αλλα όπως βρέθηκε ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΣΘΗΚΗ ΜΕΤΑΓΕΝΕΣΤΕΡΗ γύρω στο 1500 μ.χ

Κανένα σχόλειο πάνω σε αυτο?



Τώρα απο την αλλη Υπήρξε ο Απολλώνιος ο Τυανέυς που Υπήρξε ΙΣΤΟΡΙΚΟ πρόσωπο ( υπάρχουν Αγάλματα φωτογραφίες μέχρι και Γραμματόσημα με την μορφή του ) και που εκανε ακριβώς οτι και ο ΥΠΟΤΙΘΕΜΕΝΟΣ ΧΡΙΣΤΟΣ .

Γεννήθηκε τον 4 π.χ αιώνα
Εζησε στην ιδια περιοχή
Εκανε τα ιδια θευματα
Μισούσε τους ρωμαίους
Ηταν Γιατρός ( ΙΑΣΩ θυγατέρα του Ασκληπειού εξού και το παρατσούκλι ΙΗΣΟΥΣ δηλαδή αυτος που Ιάσει )
Λεγόταν Απολλώνιος γιατι στον 4χρονο στο ασκληπειό της Κω ετσι λεγόσουν και επρεπε να κάνεις την πρακτική σου και να προσφέρεις κάτι σε αυτην την ΤΕΧΝΗ που λεγετε Ιατρική.


Σταυρώθηκε αλλα εζησε ( μιας και ειχε ΛΑδωθεί ο Ρωμαίος που τον Σταυρωσε και που μετέπειτε εγινε ο Πρώτος ΕΠΙΣΚΟΠΟΣ της χριστιανικής Θρησκείας στα ΤΥΑΝΑ της καπαδοκείας.)
Αλήθεια τι ΠΕΡΙΕΡΓΟ και αυτο η ΠΡΩΤΗ ΧΡΙΣΤΙΑΝΙΚΗ ΕΚΚΛΗΣΙΑ ΣΤΑ ΤΥΑΝΑ ΤΗΣ ΚΑΠΑΔΟΚΕΙΑΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΣΤΗΝ ΙΟΥΔΑΙΑ !!!!!!!



τελος πάντων αν θέλετε να δείτε το ΦΩΣ είναι αναμένο αλλα όπως το Σκλυλί μου που το εχω 10 χρόνια και που αν δεν το βγάλω βόλτα εγω τα ΣΚΑΣΕΙ μεσα στο διαμέρισμα παρα θα κάνει την αναγκη του στο σαλόνι ετσι και οι Χριστιανοί τι να σου κάνουν?

Υπνωση λεγετε απο τα παιδικά τους χρόνια και με την βοήθεια του ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΘΡΗΣΚΕΥΜΑΤΩΝ
συνεχίζει να γίνετε μεχρι σήμερα οσα και να δούνε με τα μάτια τους δεν θα τα πιστεψουν ιατι απλώς ειναι ΥΠΝΩΤΙΣΜΕΝΟΙ - ΝΑΡΚΩΜΕΝΟΙ είναι πολύ Γλυκό το συναίσθημα να πιστευεις

και ενα τελευταίο.
Βλέπω πολλούς να μιλάνε για Αρχαία ελλάδα και κατα των χριστιανών.
Ας κάνουν κάτι λοιπόν που εκανα εγώ πριν 6 χρόνια.
να πάνε στην Αστυνομία και να αλλάξουν την ταυτότητα τους αν δεν τους αντιπροσωπευει η λέξη Χ.Ο στην αταυτότητα και να βάλουν σαν θρήσκευμα την λέξη ΔΩΔΕΚΑΘΕΙΣΤΗΣ.
Πιστεψτε με ΓΙΝΕΤΕ χωρίς να σου πούνε γιατι και πως τουλάχιστον σε μένα εγινε σε 5 λεπτά.
Απάντηση με παράθεση