Θέμα: Μαγεία
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #41  
Παλιά 17-03-06, 13:51
Το avatar του χρήστη Antonia
Antonia Ο χρήστης Antonia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 17-09-2004
Μηνύματα: 928
Προεπιλογή

Νομίζω ότι για ακόμα μια φορά καταφέραμε να μιλάμε για το χριστιανισμό, το καλό που κάνει ο Χριστός και τη μάχη του με το διάβολο. Βρε παιδιά, συγγνώμη, αλλά μπορούμε μια φορά να μιλήσουμε για ένα θέμα και να αφήσουμε απέξω τη θρησκεία στην οποία πιστεύουμε; Παρακαλώ, να μη με παρεξηγήσετε οι πιο "φανατικοί" χριστιανοί (καθώς φανερά υπάρχουν και χριστιανοί που δεν το φωνάζουν σε κάθε τους μήνυμα) αλλά καταφέρνετε κάθε φορά να αλλοιώσετε ένα θέμα και μέσα από κάθε συζήτηση προσπαθείτε να μας φέρετε όλο και πιο κοντά στη θρησκεία σας. Έχετε ανάγκη από πιστούς; Ευχαριστούμε, αλλά προσωπικά κουράστηκα!! Όχι άλλο κάρβουνο!


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r
Το μόνο που μπορώ να σου πώ σχετικό με το θέμα είναι ότι τα αβάπτιστα παιδιά είναι πολύ ευάλωτα σε θέματα μαγείας. Τα μαλλιά αβάπτιστων παιδιών είναι υλικά για την άσκησει μαγείας να ξέρεις. Γιατί μπορεί να συμβαίνει αυτό?
Εγώ πάντως ξέρω πώς ο διάβολος ( ? ) επιτίθεται στους πιο πιστούς και όχι στους άθεους. Επίσης, μαλλιά χρησιμοποιούνται γενικά στην άσκηση μαύρης μαγείας. Δεν ισχύει μόνο για παιδιά, πόσο μάλλον για αβάπτιστα στη χριστιανική θρησκεία. Ξέρω περιπτώσεις που ισχυρίζονται ότι έχουν υποβληθεί σε μάγεια και δε νομίζω ότι έχει να κάνει με τη θρησκεία τους και το κατά πόσο έχουν βαπτιστεί ή όχι. Ο "μάγος" δε τους ρώτησε σε ποιο θεό πιστεύουν πριν τους κάνει κακό.
__________________
Εις το επανιδείν...
Απάντηση με παράθεση